Trwa ładowanie...

Warszawa. Mieszkańcy Kamionka skarżą się na nielegalne wyścigi. Odpowiedź miasta

Jeden z miejskich radnych napisał do władz miasta, że mieszkańcy Kamionka skarżą się na nielegalne wyścigi na błoniach Stadionu Narodowego. Samorządowcy odpowiadają, że na kompleksowe zmiany potrzeba roku.

Warszawa. Mieszkańcy skarżą się na nielegalne wyścigi na błoniach stadionuWarszawa. Mieszkańcy skarżą się na nielegalne wyścigi na błoniach stadionuŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d3nes2o
d3nes2o

- Mieszkanki i mieszkańcy Kamionka uskarżają się na uciążliwe i nielegalne turnieje driftingowe, które na błoniach Stadionu Narodowego urządzają regularnie kierowcy - napisał w interpelacji do władz Warszawy radny Marek Szolc z Koalicji Obywatelskiej.

Jak podaje TVN Warszawa, nieformalne zawody odbywają się zwłaszcza w sezonie letnim. Radny podkreślił, to ogromny problem dla osób mieszkających w okolicy. - Pisk opon i hałas silników, często w godzinach nocnych, uniemożliwiają wypoczynek, a sam proceder jest niebezpieczny i stwarza zagrożenie dla uczestników oraz osób postronnych - argumentował.

Wskazał, że często przenoszą się oni na część błoni, która znajduje się w dyspozycji miasta. W związku z tym zaapelował o skuteczne wygrodzenie błoni znajdujących się w rękach ratusza.

Wiceprezydent stolicy Robert Soszyński zapewnił, że urzędnicy z Pragi Południe przystąpili do ustalania zmian w projekcie organizacji ruchu w okolicy ulic: Zamoyskiego, Targowej i alei Zielenieckiej. - Projektant zwrócił uwagę na szereg uwarunkowań związanych z koniecznością przebudowy istniejącego placu. Według jego opinii właściwe zagospodarowanie placu wymaga minimum 12 miesięcy na proces projektowania i wykonania oraz zabezpieczenia znacznych środków finansowych - zaznaczył Soszyński.

d3nes2o

Dodał, że potrzebna będzie analiza i uporządkowanie parkowania na terenie zielonym oraz w rejonie pobliskiego bazaru.

Źródło: TVN Warszawa

Incydent na pasie startowym. Nie mogli uwierzyć własnym oczom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3nes2o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nes2o