Trwa ładowanie...
dlc1s2u

Warszawa. Młociny bez tramwajów w weekend. Utrudnienia także na Białołęce

W najbliższy weekend tramwaje nie będą dojeżdżały do pętli Młociny. Natomiast na Białołęce rozpoczną się prace wymiany nawierzchni na jednej z jezdni. Będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Młociny bez tramwajów w weekend. Utrudnienia także na Białołęce
(Urząd m.st. Warszawa, Fot: Urząd m.st. Warszawa)
dlc1s2u

Jak informuje Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza, w nadchodzący weekend 12-13 września, tramwajarze planują pracena Bielanach. Komunikacja miejska zmieni się także na Białołęce.

Warszawa. Nie będzie tramwajów na Młociny

"Wymieniane będą rozjazdy, po których składy wjeżdżają na węzeł komunikacyjny. Konieczne jest więc całkowite wyłączenie ruchu tramwajowego. W czasie prac zawieszone zostanie kursowanie składów linii 2 i 13. Na Tarchomin dojadą za to wszystkie ruszające ze Służewca tramwaje linii 17. Połowa składów skończy trasę na pętli Tarchomin Kościelny, a połowa na pętli Nowodwory. Tramwaje pozostałych linii, które mają swoje pętle na Młocinach, pojadą zmienionymi trasami" – ostrzega warszawski Urząd Miasta.

dlc1s2u

Osoby, korzystające z publicznego transportu, będą mogły skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Miasto uruchomi linię Z-2 oraz Z33. Autobusy będą jeździły co siedem i pół minuty.

Linia Z-2 rozpocznie kurs przy stacji metra Młociny i przez al. Wittek i Kuklińskiego pojedzie w kierunku Nowodworów. Natomiast pojazdy Z33 startując także na Młocinach, skierują się ulicami Nocznickiego, Wólczyńską, al. Reymonta i Broniewskiego – aż do parku Olszyna.

Walka z pandemią. "System nie działa, zakłady pracy zamykają się

Szczegółowe rozkłady jazdy można śledzić na stronie Warszawskiego Transportu Miejskiego.

dlc1s2u

Także kierowcy, przemieszczający się swoimi autami, muszą liczyć się z weekendowymi utrudnieniami w okolicy ulicy Zgrupowania AK "Kampinos" na odcinku od al. Wittek do jezdni na tyłach węzła Młociny.

Warszawa. Modernizacja ulicy Berensona

Od soboty 12 września rozpocznie się też naprawa nawierzchni jezdni na ulicy Berensona na Białołęce. Odcinek ulicy pomiędzy Olsztyńską a Kąty Grodziskie zostanie zwężony. W trakcie remontu w stronę ulicy Głębockiej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. W okolicy będą poprowadzone objazdy.

"Autobusy linii 132 w kierunku Marymontu pojadą ulicami Głębocką, Skarbka z Gór i Astrową. Autobusy linii 152 i 204 w stronę Tarchomina i PKP Praga będą kursowały objazdem ul. Astrową. Trasa autobusów linii 160 zostanie skrócona do przystanku Metro Trocka, a trasa autobusów linii 234 będzie przebiegała ulicami Zdziarską i Ostródzką. Autobusy linii 527 zostaną tu skierowane na jednokierunkowy objazd ulicami Skarbka z Gór – Berensona – Głębocka" – dodaje ratusz.

 Urząd m.st. Warszawa
(Urząd m.st. Warszawa)

Jak się okazuje to nie koniec weekendowych remontów.

W sobotę i niedzielę, drogowcy planują ponadto wymianę nawierzchni przy ulicy Platynowej. Fragment tej ulicy w rejonie ulicy Srebrnej zostanie zamknięty dla samochodów. Dodatkowo w piątek rozpoczną się prace na jezdni ulicy Instalatorów pomiędzy aleją Krakowską i ulicą Szybką.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlc1s2u

Podziel się opinią

Share
dlc1s2u
dlc1s2u