Trwa ładowanie...
d3r2fox

Warszawa. Można zacząć budowę ostatniego odcinka metra na Bemowie

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał decyzje lokalizacyjne, co do ostatniego odcinka drugiej linii metra na Bemowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zielone światło dla ostatniego odcinka metra na Bemowie
Zielone światło dla ostatniego odcinka metra na Bemowie (PAP)
d3r2fox

Stacje metra z decyzjami lokalizacyjnymi

O decyzji w sprawie lokalizacji nowych stacji metra na Bemowie, Konstanty Radziwiłł poinformował w trakcie konferencji prasowej podsumowującej działania swojej jednostki podczas epidemii. Jak poinformował decyzja ta zapadła kilka dni temu i daje ona podstawę do rozpoczęcia prac nad rozbudową drugiej linii metra.

Na mocy postanowień wojewody wyznaczone zostały miejsca dla trzech nowych obiektów. Chodzi o stację C01 Karolin wraz z szybem startowym i stacji C03 Lazurowa. Ponadto wiadomo też gdzie znajdzie się nowa wentylatornia V2. Na decyzje Radziwiłła czekają jeszcze stacje C02 Chrzanów i STP Karolin oraz druga wentylatornia.

d3r2fox

Metro wyjedzie poza Warszawę

Koszt budowy bemowskiego odcinka metra to 1,6 miliarda złotych. Wykonawca zadeklarował w umowie ukończenie prac budowlanych w 48 miesięcy. W tym czasie mają powstać 4 km tuneli w dwóch kierunkach. Stacja Lazurowa zlokalizowana zostanie po południowej stronie Górczewskiej, nieopodal ulicy Lazurowej. W miejscu gdzie krzyżować będzie się ulica Człuchowska z Szeligowską, powstanie stacja Chrzanów, zaś stacja Karolin umiejscowiona zostanie w okolicach Sochaczewskiej i Połczyńskiej.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Do września 2018 ostatnia planowana stacja metra nosiła nazwę Mory, ale zmieniono jej nazwę na STP Karolin. Warto dodać, że stacja znajdzie się już poza Warszawą. Ma ona umożliwić pociągom kursowanie z częstotliwości co trzy minuty.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3r2fox

Podziel się opinią

Share

d3r2fox

d3r2fox