Trwa ładowanie...

Warszawa. Muzeum Bitwy Warszawskiej powstanie z pominięciem przetargu

Warszawa będzie miała nowe muzeum - choć powstanie ono w Ossowie, 10 km za stolicą. Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 zostanie wybudowane pod auspicjami Agencji Mienia Wojskowego. AMW nie organizuje w tym przypadku przetargu - jest zwolniona z tego obowiązku.

Warszawa. Muzeum Bitwy Warszawskiej powstanie z pominięciem przetarguŹródło: Twitter
d8p0kol

O wydaniu pozwolenia na budowę muzeum poinformował na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. "Bardzo dobra wiadomość! Mamy pozwolenie na budowę Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie, a więc rozpoczynamy prace budowlane!" - napisał.

Warszawa. Miało powstać na 100-lecie bitwy

Muzeum to projekt zapowiadany przez MON jeszcze za czasów Antoniego Macierewicza. Monumentalny gmach projektu autorstwa Czesława Bieleckiego miał zostać oddany do użytku w 2020 roku, na stulecie bitwy warszawskiej. Projekt jednak wstrzymano z uwagi na koszty, jakie by pochłonął.

Pierwotny projekt zakładał, że muzeum będzie miało powierzchnie 8 tysięcy metrów kwadratowych, jednak wycena tak dużego obiektu spowodowała, że ostatecznie zaplanowano budowę gmachu o powierzchni 4,8 tysiąca metrów kwadratowych

d8p0kol

Nad postępami w budowie inwestycji czuwać będzie wojskowy Stołeczny Zarząd Infrastruktury, który informował, że jako jednostka zwolniona z organizowania przetargu, rozpocznie budowę natychmiast po wydaniu pozwolenia. Nie wiadomo dokładnie, jaki będzie koszt wzniesienia muzeum, ale w poprzedniej wersji projektu koszt samych fundamentów wyceniony został na 100 mln złotych.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Zobacz też: Wiceminister sprawiedliwości dobitnie o sprawie Durczoka: ja bym siedział

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8p0kol
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8p0kol