Trwa ładowanie...
dhxufk1

Warszawa. Muzeum POLIN przedstawia pierwszy podcast "Tu Muranów"

Od poniedziałku, 27 lipca, w Muzeum POLIN jest możliwy do słuchania podcast "Tu Muranów". Jest to wielogłosowa opowieść, przedstawiająca historię warszawskiego osiedla, od czasów przedwojennych aż do współczesności. Nagranie związane jest z wystawą czasową proponowaną przez Muzeum.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Od 27 lipca Muzeum POLIN proponuje do odsłuchania podcasty "Tu Muranów"
Warszawa. Od 27 lipca Muzeum POLIN proponuje do odsłuchania podcasty "Tu Muranów"
dhxufk1

Organizatorzy zaplanowali pojawianie się nowych podcastów w każdy poniedziałek, nagrania będzie można odsłuchać na stronie Muzeum oraz ich kanale na YouTube.

Warszawa. Lokalne historie z Muranowa

"W sześcioodcinkowym podcaście"Tu Muranów" o tej części Warszawy opowiadają świadkowie historii, współcześni mieszkańcy oraz osoby związane z warszawskim osiedlem. Wśród nich Halina Birenbaum – ocalona z Holokaustu polsko-izraelska pisarka i poetka, Krystyna Budnicka, pedagożka i świadek dramatu warszawskiego getta, pisarz i publicysta Józef Hen czy Marian Marzyński – scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych" – informuje Żaneta Czyżniewska Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

dhxufk1

W poniedziałkowych podcastach znajdą się opowieści m.in. o wyprowadzeniu z getta małego Mariana Kusznera, jak również zakładzie tapicerskim Franciszka Mielczarskiego przy ulicy Zamenhofa i otaczającej to miejsce przestrzeni.

"Zobacz także: Podwodne muzeum. To pierwszy tego typu obiekt na świecie"

Autorem podcastu "Tu Muranów" jest autor reportaży i dziennikarz radiowy, Bartosz Panek.

dhxufk1

"Tych rozmów i opowieści miało być więcej. I byłoby tak, gdyby nie pandemia. Cieszę się szczególnie że spotkań z mieszkańcami przedwojennego Muranowa. To, czego nie widać już w tkance miasta, zachowało się we wspomnieniach. Wzruszenie miesza się z nostalgią, a historie rzeczy związanych z domowym życiem Dzielnicy Północnej pozwalają na chwilę ożywić tamtą przestrzeń, wypełnioną gwarem, okrzykami handlarzy, dzwonkami rowerów, turkotem wózków i dziecięcym śmiechem" – tłumaczy Bartosz Panek.

Kolejne odcinki podcastu będę pojawiały się do końca sierpnia.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhxufk1

Podziel się opinią

Share
dhxufk1
dhxufk1