Trwa ładowanie...

Warszawa na 8. miejscu najbardziej "urowerowionych" miast w Europie

Tak wynika z raportu ONZ

Warszawa na 8. miejscu najbardziej "urowerowionych" miast w Europie
d38wh9p
d38wh9p

Cykliści w polskiej stolicy odpowiadają już za 5 proc. miejskiego ruchu - tak wynika z raportu europejskiego biura Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ - podaje gazeta "Metro".

W ten sposób Warszawa zajęła 8. miejsce w rankingu i w ten sposób znalazła się w pierwszej dziesiątce najbardziej "urowerowionych" miast Europy. Mimo świetnego wyniku i tak daleko nam do miast, które wiodą prym. Są nimi Amsterdam (33 proc. miejskiego ruchu), Kopenhaga (26 proc.) oraz Berlin (13 proc.).

Poza pierwszą dziesiątką, ze wskaźnikami poniżej 3 proc. wg WHO - znajdują się takie miasta jak Ateny, Rzym, Wilno, Sofia, Budapeszt, Bukareszt, Lwów, Madryt, Mińsk, czy Praga.**

d38wh9p

Raport ONZ o nazwie "Otwierając nowe możliwości - praca w zielonym i zdrowym transporcie" to również próba pokazania, jakie pozytywne efekty niesie ze sobą moda rowerowa. Eksperci oceniają, że może ona wpływać znacząco na miejską gospodarkę i oznacza wzrost zatrudnienia w sklepach, punktach serwisowych czy wypożyczalniach rowerów. Gdyby wszystkie europejskie stolice osiągnęły kopenhaski poziom "urowerowienia", powstałoby ok. 76,6 tys. nowych miejsc pracy.

d38wh9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38wh9p