Trwa ładowanie...

Warszawa na liście 50 najatrakcyjniejszych miast świata!

Wyprzedziliśmy m.in. Szanghaj, Istambuł i Rio de Janeiro!

Warszawa na liście 50 najatrakcyjniejszych miast świata!
d4h45pf
d4h45pf

I znów głośno o stolicy. Warszawa znalazła się w pierwszej pięćdziesiątce światowego rankingu miast Anholt-GfK City Brand Index 2013, w którym bada się potencjał wizerunkowy. Stolica wyprzedziła m.in. Istambuł i Szanghaj. O sprawie czytamy na stronach magazynu Brief .

Wybrano 50 najbardziej atrakcyjnych miast na całym świecie.Najwyżej oceniono Londyn, Sydney, Paryż, Nowy Jork i Rzym. Sydney jest najbardziej przyjaznym i bezpiecznym na świecie, natomiast Londyn jest najbardziej otwarty na ludzi z różnych kręgów kulturowych. Warszawa zajęła 43. miejsce na liście.

Badania, przeprowadzanie co dwa laty, obejmują m.in.: ogólne postrzeganie miasta (międzynarodowy status i pozycja miasta), miejsce (ocena jego położenia), ogólne warunki życia (m.in. koszty zakwaterowania oraz standard usług publicznych), "puls" miasta (kultura, interesujące działania, w jakich można uczestniczyć) i potencjał miasta (możliwości zarobkowe i edukacyjne).

d4h45pf

Warszawa poprawiła swój wynik w stosunku do niektórych punktów badań przeprowadzonych przed dwoma laty. W wymiarze bezpieczeństwa znalazła się na 36 miejscu, jeśli chodzi o otwartość kulturową - zajmuje 37 miejsce.

Sydney zostało uznane za najbezpieczniejsze miasto na świecie, a jego obywateli oceniono jako najbardziej przyjaźnie nastawionych mieszkańców. Warto dodać, że na tak wysoką ocenę miasta wpłynęła m.in. opinia turystów, którzy czują się w tym mieście bezpiecznie. Drugie miejsce zajęła Genewa, Wiedeń znalazł się na trzecim miejscu, nasza stolica na 36.

Badanie City Brands Index nie odnosi się wyłącznie do wybranego elementu wizerunku miasta. Analiza obejmuje wiele zagadnień, między innymi wygląd, panującą atmosferę, środowisko społeczno-kulturowe, usługi publiczne, możliwości zarobkowe i edukacyjne oraz wkład w tworzenie kulturowego obrazu świata.

Ranking zawierał ponad 50 pytań i przeprowadzono go na 5144 osobach.

d4h45pf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h45pf