Trwa ładowanie...
d1zj7px

Warszawa. Na Ochocie będzie strefa płatnego parkowania

W pierwszej połowie czerwca Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na wykonanie badań parkingowych na Ochocie. Efekt to kompleksowy dokument będący punktem wyjścia do rozmowy o rozszerzeniu strefy płatnego parkowania w dzielnicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Strefa płatnego parkowania będzie rozszerzona
Warszawa. Strefa płatnego parkowania będzie rozszerzona (PAP)
d1zj7px

Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia analiz potrzeb parkingowych mieszkańców, inwentaryzacji obowiązujących organizacji ruchu, nieprawidłowości w parkowaniu oraz przedstawienia propozycji zmian w organizacji ruchu. Wszystko to powinno być zrobione do końca listopada.

Mieszkańcy będą partycypować w procesie w formie konsultacji społecznych. Ich organizacja planowana jest jesienią.

Warszawa. Chroni potrzeby mieszkańców

Jak podkreśla Zarząd Dróg Miejskich, strefa jest stolicy i warszawiakom niezbędna. Ma przede wszystkim chronić potrzeby parkingowe lokalnej społeczności. Następnie ma pozwalać na odpłatne parkowanie osobom dojeżdżającym spoza Śródmieścia. Odpłatność wpływa na ograniczenie zainteresowania parkowaniem wśród przyjezdnych. Zwiększa tym samym szanse na znalezienie miejsca parkingowego mieszkańcom z okolicy.

d1zj7px

Obecnie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) na Ochocie obejmuje część dzielnicy i kończy się na linii ulic Wawelska – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego. W ramach badań przeanalizowana zostanie zarówno organizacja ruchu w obecnej strefie jak i poza nią. Oprócz poszerzenia strefy ZDM chce też zająć się jej usprawnieniem.

Warszawa. Następny będzie Żoliborz?

W toku jest analogiczny przetarg na wykonanie badań na Żoliborzu. Nie został jeszcze rozstrzygnięty.

W przypadku Żoliborza strefa miałaby objąć prawie całą dzielnicę. Nowo wytyczony obszar byłby oparty o fragment al. Prymasa Tysiąclecia, al. Armii Krajowej, most Grota-Roweckiego i Wisłę. Od południa (nasypy kolejowe linii 509 i 20) stykałby się z obecną strefą i rozszerzeniem o Wolę.

d1zj7px

Warszawa. Strefa rozszerzona o Wolę i Pragę

W maju Rada Warszawy zdecydowała o rozszerzenie SPPN o tereny Nowej i Starej Pragi oraz bliskiej Woli. Nowe parkomaty pojawią się tam od 7 września. Pomysł rozszerzenia strefy związany był m.in. z uruchomieniem kolejnych odcinków drugiej linii metra, co wyraźnie wpłynęło na sytuację parkingową w obu dzielnicach.

Zarząd Dróg Miejskich podkreśla, że jest zdeterminowany, aby chronić te tereny przed nadmierną liczbą parkujących samochodów. Doświadczenia z istniejącej SPPN potwierdzają, że wprowadzenie opłat zniechęca część kierowców do wjeżdżania do strefy. Skłania ich też do krótszego postoju. Tym samym zwiększa rotację i ułatwia znalezienie wolnego miejsca przyjezdnym oraz mieszkańcom. Mieszkańcy mogą zakupić abonament, uprawniający do darmowego postoju w pobliżu miejsca zamieszkania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1zj7px

Podziel się opinią

Share

d1zj7px

d1zj7px