Trwa ładowanie...

Warszawa. Na Tamce powstał mural dla lekarzy i pielęgniarek. "Nie każdy bohater nosi pelerynę"

W centrum Warszawy powstał mural dla lekarzy i pielęgniarek, którzy stoją w pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. "Nie każdy bohater nosi pelerynę" - brzmi hasło muralu.

Share
Warszawa. Na Tamce powstał mural dla lekarzy i pielęgniarek. "Nie każdy bohater nosi pelerynę"
Źródło: Jolanta Korga
d47l9wk

W środę zza rusztowań wyłonił się nowy mural na Tamce, który przygotowywany był od tygodnia. Mural przedstawia pięciu przedstawicieli służby medycznej na tle mapy Polski i biało-czerwonej flagi. Wpatrzona w lekarzy jest postać bohatera w pelerynie - Supermana. Obok symbolicznie namalowane postaci starszej pani, ojca z dziećmi i młodej osoby, by przypomnieć, że dosłownie każdy może potrzebować pomocy lekarzy.

Pomysłodawcą muralu jest portal naTemat.

"Najbardziej narażeni są ci, którzy w erze pandemii dbają o nasze zdrowie i życie. Dlatego w ramach podziękowania namalowaliśmy dla polskiej służby zdrowia: lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych wyjątkowy mural w centrum Warszawy. Czemu? Bo prawdziwi bohaterowie nie noszą peleryn" - czytamy na stronie pomysłodawcy.

d47l9wk

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Adam Bodnar o "kneblowaniu ust" lekarzom

Warszawa. Mural stworzony na miesiąc

Za stworzeniem muralu stoi Good Looking Studio, które od kilku lat zajmuje się tworzeniem w stolicy wielkopowierzchniowych reklam. Jak dowiadujemy się na stronie pomysłodawcy, projektanci studia zrezygnowali z części wynagrodzenia, a wspólnota Mieszkaniowa "Tamka 37" udostępniła ścianę za darmo.

Mural będzie można podziwiać przez najbliższy miesiąc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d47l9wk

Podziel się opinią

Share
d47l9wk
d47l9wk