Trwa ładowanie...

Warszawa. Na Ursynowie będzie rondo WOŚP

Stołeczni radni w czwartek zadecydowali: w Warszawie na Ursynowie powstanie rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Share
Warszawa. Na Ursynowie będzie rondo WOŚPŹródło: East News
d3x4xk9

Pomysł nadania rondu w Warszawie imienia WOŚP zgłosił władzom miasta szef Warszawskiego Forum Samorządowego Grzegorz Gruchalski. Wniosek w tej sprawie złożyło 6 radnych z KO. Pisaliśmy o tym projekcie na WawaLove już w maju. Mimo sprzeciwów ze strony miejskiej opozycji, rada miasta w czwartek poparła wniosek.

– Uznałem, że to ważna dla stolicy inicjatywa i trzeba ją wesprzeć. Dziś cała procedura uległa zakończeniu. Mamy rondo im. WOŚP w Warszawie - powiedział Sławomir Potapowicz, wiceprzewodniczący rady miasta.

Warszawa. Ursynów będzie miał rondo WOŚP

Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajduje się na Ursynowie u zbiegu ulic Roentgena i Płaskowickiej. Kilka lat temu mieszkańcy chcieli nazwać to miejsce imieniem prof. Zbigniewa Religi. Będzie jednak WOŚP - pozytywną opinię w tej sprawie wydała zarówno komisja ds. nazewnictwa, jak i rada dzielnicy.

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

- Dla mnie było to oczywiste, że Orkiestra powinna mieć swoją nazwę na jednym z miejskich obiektów. Dlatego bez wahania poparłam wniosek i głosowałam za nazwą dla ronda na Ursynowie - mówi Anna Auksel-Sekutowicz, jedna z wnioskodawczyń.

- WOŚP to cała rzesza wspaniałych ludzi, od organizatorów przez wolontariuszy, kończąc na darczyńcach. Orkiestra to również wspaniała idea, w której centrum jest człowiek i jego zdrowie. Cieszę, że radni podjęli taką decyzję i WOŚP będzie miał godne miejsce na mapie Warszaw - dodaje Grzegorz Gruchalski, lider WFS.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x4xk9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x4xk9