Trwa ładowanie...

Warszawa. Na Żoliborzu nie chcą dezynfekować wind

Część spółdzielni mieszkaniowych nie czuje się w obowiązku dezynfekcji wind w blokach. Tak jest chociażby na osiedlu Zatrasie na Żoliborzu.

Share
Warszawa. Na Żoliborzu nie chcą dezynfekować wind
Źródło: SPL/East News, fot: PIOTR MOLECKI
d1cpc0c

Według informacji Radia Kolor, na warszawskim Zatrasiu nikt nie ma zamiaru dezynfekować wind. Mimo, że w blokach na sąsiednich osiedlach Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej już dawno wyczyszczono klatki schodowe i windy.

Mieszkańcy Zatrasia skarżą się, że to nie pierwszy raz, gdy dochodzi do zaniedbań w sprzątaniu. Nie ma komu nawet czyścić guzików w windach.

Ten stan rzeczy komentuje Wiktor Zając ze stowarzyszenia Zatrasie. "Na sąsiedniej Rudawce prace dezynfekcyjne były prowadzone. Tutaj takich nie było. Słyszymy na bieżąco, że różne spółdzielnie i wspólnoty przeprowadzają takie prace, by zapobiegać zarażeniom, w stanie zagrożenia epidemicznego" – mówi Radiu Kolor.

d1cpc0c

"Prosiliśmy, zwracaliśmy się do administracji, aby przeprowadziła tego typu prace, ale póki co nie otrzymaliśmy żadnej informacji zwrotnej. Na klatkach schodowych nie ma nawet informacji, że takie prace mają być przeprowadzone. Musimy podjąć jakieś działania – komentuje Wiktor Zając.

Zobacz także: Koronawirus godzi w biznesy. Miliony w zamian za udziały?

Osiedle Zatrasie to 30 bloków, w których w większości mieszkają osoby starsze. Brak należytej dezynfekcji może okazać się dla nich niebezpieczny. Jak informuje radio, spółdzielnia nie odpowiedziała na pytania dziennikarzy w tej sprawie.

Źródło: Radio Kolor

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1cpc0c

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cpc0c
d1cpc0c