Trwa ładowanie...

Warszawa. Nadchodzą zmiany praskiego wybrzeża

Trwa przebudowa praskiego wybrzeża. Od piątku stołeczni kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami na drogach.

Warszawa. Nadchodzą zmiany praskiego wybrzeżaŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d4fmsoa
d4fmsoa

Ratusz zapowiedział kolejny etap prac przebudowy w ciągu ulicy Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie. Chodzi również o budowę zabezpieczenia przeciwpowodziowego. Prace rozpoczną się w najbliższy piątek, 12 czerwca, o godz. 22.00.

"Warszawa buduje ponad dwukilometrowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe wzdłuż ul. Wybrzeże Szczecińskie i ul. Wybrzeże Helskie, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Wybrzeże Puckie. Powstanie tam m.in. mur oporowy wzdłuż Wisły oraz kładka pieszo-rowerowa nad kanałem w Porcie Praskim. Wybudowana zostanie też nowa sygnalizacja świetlna, oświetlenie, nasadzenia zieleni, przebudowa infrastruktury technicznej, sieci wodociągowej, a jezdnia zostanie przebudowana" – poinformował Urząd Miasta.

Warszawa. Zmiany w ruchu drogowym

Od piątku wieczorem zostanie wprowadzony na ulicy Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie ruch jednokierunkowy. Dwa kierunki ruchu natomiast nadal będą obowiązywały na ulicy Wybrzeże Helskie na odcinku pomiędzy ulicami Okrzei i Kłopotowskiego, zaś w kierunku północnym już tylko jeden – możliwy będzie ruch w stronę Białołęki. Kierowcy w kierunku przeciwnym pojadą ulicą Jagiellońską do Kłopotowskiego.

"Zobacz także: Przekop Mierzei Wiślanej ma się zacząć zwracać w ciągu pięciu lat. "Przy Gdyni też zadawano takie pytania""

Ratusz zaleca skorzystanie z objazdów przez Wisłostradę lub ulicami od 11 Listopada, przez ulicę Inżynierską, Wileńską oraz Targowa, aż do Sokolej. Skręt z Wybrzeża Helskiego w Ratuszową może nadal możliwy, ale w odwrotnym kierunku – z ulicy Ratuszowej będzie można skręcić już tylko w prawo. Pomimo prac na ul. Zatylnej będą obowiązywały standardowo dwa kierunki ruchu, jednak osoby jadące od ulicy Jagiellońskiej będą zmuszone zawrócić przy parkingu obok ZOO.

Wszelkie informacje o zmianach w organizacji będzie można znaleźć na stronie Publicznego Transportu Miejskiego oraz na www.infoulice.um.warszawa.pl.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fmsoa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fmsoa