ycipk-3z3vo6

Warszawa. Nastolatek na hulajnodze uderzył w turystkę, kobieta dostała mandat. Przełom w sprawie

Warszawa. Stołeczna policja zmienia zdanie ws. zderzenia hulajnogi z turystką. Czeszka początkowo została ukarana mandatem, jednak wszystko wskazuje na to, że nie będzie musiała płacić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elektryczne hulajnogi na ulicach Warszawy
Elektryczne hulajnogi na ulicach Warszawy (East News)
ycipk-3z3vo6

Do zdarzenia doszło w kwietniu na Krakowskim Przedmieściu. Nastolatek jechał na hulajnodze, nie wyhamował i uderzył w turystkę z Czech, która pozowała do zdjęć. Uderzenie było tak duże, że kobieta miała rozciętą głowę, trafiła do szpitala. Zanim do tego doszło, policja po przesłuchaniu świadków i obejrzeniu monitoringu uznała, że winną wykroczenia jest Czeszka. Turystka została ukarana mandatem w wysokości 50 złotych. Według policji, to ona nie zachowała szczególnej ostrożności.

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", sprawą zainteresował się się Wojciech Kotowski, który jest redaktorem naczelnym pisma "Paragraf na Drodze" i specjalistą ds. prawnych aspektów wypadków drogowych. Kotowski interweniował w wydziale ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Co udało mu się ustalić? Kotowski dotarł do informacji że stołeczni funkcjonariusze zmienili pierwotną ocenę zdarzenia. Policja powiedziała Kotowskiemu, że z urzędu wystąpiono do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście o uchylenie mandatu kobiecie.

ycipk-3z3vo6

Zobacz także: Tadeusz Cymański przyznaje: nerwy puściły, dałem klapsa

Kary uniknie również nastolatek. Ma 16 lat, a w myśl polskiego prawa odpowiedzialności podlega osoba, która ukończyła 17. rok życia. Według Wojciecha Kotowskiego to rodzice nastolatka powinni ponieść odpowiedzialność.

ycipk-3z3vo6

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"/"Gazeta Wyborcza Warszawa"

Polub WawaLove
ycipk-3z3vo6
ycipk-3z3vo6
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3z3vo6