Trwa ładowanie...
d109oev

Warszawa nie będzie kosić trawników

Warszawa nie będzie kosić trawników, przynajmniej przez kilka tygodni. O rozwiązanie, które ma pomóc w walce z suszą zabiegało Miasto Jest Nasze. Podobne decyzje mają zapaść w urzędach dzielnic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Trawniki nie będą koszone przez najbliższych kilka tygodni. Zdjęcie ilustracyjne
Warszawa. Trawniki nie będą koszone przez najbliższych kilka tygodni. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
d109oev

Ratusz przychylił się do pomysłu stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i nie będzie strzygł miejskich trawników. Teraz podobne decyzje mają wydać burmistrzowie dzielnic. Społecznicy apelują, by koszenie trawnika odłożyć także na działkach, czy w ogródkach.

- Z powodu suszy wstrzymujemy koszenie trawników. W zależności od warunków pogodowych pierwsze koszenie planujemy w połowie maja. Rzadsza pielęgnacja polepsza warunki na wyspach ciepła, tam gdzie jest większa wilgotność, pozostawiamy naturalne łąki - zapowiedziała Karolina Gałecka, rzecznik Urzędu Warszawy.

O takie rozwiązanie zabiegało stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Aktywiści tłumaczyli, że wysoka łąka pełni funkcje ekosystemowe lepiej niż wygolony trawnik. Zwrócili uwagę, że wstrzymanie koszenia trawników to dodatkowa oszczędność dla miasta.

d109oev

Teraz podobne decyzje mają zapaść w urzędach dzielnic. Interpelację do burmistrza Żoliborza złożył już radny z ramienia MJN Łukasz Porębski. "W czasie suszy, jaka dopiero przed nami, trzeba całkowicie zaprzestać koszenia trawy. To niepotrzebny wydatek i niszczenie przyrody" - tłumaczy radny.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Co z paleniem i całowaniem?

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d109oev

Podziel się opinią

Share
d109oev
d109oev