Trwa ładowanie...

Warszawa nie będzie kosić trawników

Warszawa nie będzie kosić trawników, przynajmniej przez kilka tygodni. O rozwiązanie, które ma pomóc w walce z suszą zabiegało Miasto Jest Nasze. Podobne decyzje mają zapaść w urzędach dzielnic.

Warszawa nie będzie kosić trawnikówŹródło: Getty Images
db64p7u
db64p7u

Ratusz przychylił się do pomysłu stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i nie będzie strzygł miejskich trawników. Teraz podobne decyzje mają wydać burmistrzowie dzielnic. Społecznicy apelują, by koszenie trawnika odłożyć także na działkach, czy w ogródkach.

- Z powodu suszy wstrzymujemy koszenie trawników. W zależności od warunków pogodowych pierwsze koszenie planujemy w połowie maja. Rzadsza pielęgnacja polepsza warunki na wyspach ciepła, tam gdzie jest większa wilgotność, pozostawiamy naturalne łąki - zapowiedziała Karolina Gałecka, rzecznik Urzędu Warszawy.

O takie rozwiązanie zabiegało stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Aktywiści tłumaczyli, że wysoka łąka pełni funkcje ekosystemowe lepiej niż wygolony trawnik. Zwrócili uwagę, że wstrzymanie koszenia trawników to dodatkowa oszczędność dla miasta.

db64p7u

Teraz podobne decyzje mają zapaść w urzędach dzielnic. Interpelację do burmistrza Żoliborza złożył już radny z ramienia MJN Łukasz Porębski. "W czasie suszy, jaka dopiero przed nami, trzeba całkowicie zaprzestać koszenia trawy. To niepotrzebny wydatek i niszczenie przyrody" - tłumaczy radny.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Co z paleniem i całowaniem?

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db64p7u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db64p7u