Trwa ładowanie...

Warszawa. Nie żyje Stanisław Krzyżek. Bohater smoleńskich modlitw pod Pałacem Prezydenckim

Zmarł Stanisław Krzyżek, który przewodził grupie modlącej się publicznie przed Pałacem Prezydenckim po katastrofie smoleńskiej. Miał 86 lat.

Share
Warszawa. Nie żyje Stanisław Krzyżek
Warszawa. Nie żyje Stanisław KrzyżekŹródło: PAP
d439zok

Informację o śmierci mężczyzny podała w czwartek rano "Gazeta Polska Codziennie".

"Przez osiem lat przewodził grupie, która publicznie przed Pałacem Prezydenckim prosiła Boga o wyjaśnienie smoleńskiej tragedii i kultywowała pamięć o jej ofiarach. To pod jego krzyżem gromadzono się na modlitwie. Dziś go żegnamy" – czytamy.

Stanisław Krzyżek pod Pałacem Prezydenckim zaczął pojawiać się regularnie już kilka miesięcy po tragedii w Smoleńsku. Jak sam twierdził, oddawał się służbie ojczyźnie, co uważał za patriotyczny obowiązek.

Koronawirus w Polsce. Krzysztof Łanda krytycznie o działaniach rządu PiS

Warszawa. Zaprojektował dwumetrowy krzyż pod Pałacem Prezydenckim

W momencie, gdy stojący przy Pałacu krzyż, przy którym gromadzili się modlący, został przeniesiony w inne miejsce, Krzyżek znalazł rozwiązanie. To on zaprojektował i wykonał nowy, dwumetrowy, drewniany krzyż, który później przetransportował na Krakowskie Przedmieście.

d439zok

Stanisław Krzyżek od wielu lat cierpiał na różne choroby, jak podała "Gazeta Polska Codziennie", jedna z nich była przyczyną śmierci. Mężczyzna miał 86 lat.

Pogrzeb zaplanowany został na czwartek. Msza rozpocznie się o godz. 10 w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Warszawie-Zerzniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d439zok

Podziel się opinią

Share
d439zok
d439zok