Trwa ładowanie...

Warszawa. Niebawem kierowcy zwolnią na Ursynowie

ZDM szykuje zmiany w rejonie przejść dla pieszych pomiędzy rondem Zbigniewa Religi, a skrzyżowaniem ulicy Witolda Pileckiego.

Share
Warszawa. Niebawem kierowcy zwolnią na Ursynowie
dl4jnze

Na ulicy Roentgena na Ursynowie znajduje się w promieniu kilometra, sześć przejść dla pieszych, które ułatwiają przechodniom dotarcie m.in. do ursynowskiego szpitala onkologicznego. To właśnie z myślą o bezpieczeństwie tych osób, Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział zamontowanie progów zwalniających na ulicy, która posiada dwie jezdnie oraz dwa pasy ruchu.

"Decyzja o montażu progów zapadła na podstawie przeprowadzonego na Ursynowie audytu bezpieczeństwa przejść dla pieszych. W badaniu wszystkie nieosygnalizowane poprzeczne przejścia w tym rejonie zostały ocenione jako potencjalnie niebezpieczne" – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Warszawa. Trwa uzgadnianie projektu

Projekt zamontowania progów w rejonie przejść dla pieszych jest już zatwierdzony. Obecnie trwają jeszcze rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego na temat konstrukcji takich progów. ZDM musi uwzględnić, że ulica ta jest dostępna dla autobusów miejskich.

dl4jnze

"Zobacz także: Zablokował wyjazd. Nietypowe przestawienie auta"

Prace na ulicy Roentgena mają być przeprowadzone w lipcu. Za wykonanie modernizacji odpowiedzialny jest miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Planowane prace są jednym z elementów podjętych w Warszawie działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Na Ursynowie wcześniej wszystkie przejścia zostały wyposażone w dodatkowe doświetlenie. Remont przeszła także istniejąca tam droga dla rowerów.

dl4jnze

ZDM wyremontowało też chodniki, wprowadzając udogodnienia dla osób niewidomych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dl4jnze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl4jnze
dl4jnze