Trwa ładowanie...

Warszawa nieoficjalną stolicą światowego rugby na wózkach

6 i 7 października niepełnosprawni zawodnicy z całego świata zmierzą się w drugiej edycji prestiżowego turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup 2012. WSTĘP WOLNY

Share
Warszawa nieoficjalną stolicą światowego rugby na wózkach
dmr4cpv

W tegorocznej rywalizacji naprzeciw siebie stanie osiem czołowych zespołów świata. Do Warszawy zjadą jedni z najlepszych zawodników Europy, wśród nich także paraolimpijczycy z Londynu.

Przez dwa dni drużyny, podzielone na dwie grupy, będą walczyć o prymat w drugiej odsłonie Metro Cup. Reprezentacja Polski zmierzy się w fazie grupowej z zespołami z Czech, Danii oraz z międzynarodową drużyną All Stars. W drugiej grupie rywalizować będą reprezentacje Austrii, Brazylii, Niemiec oraz międzynarodowa drużyna European Giants.

Wszystkie mecze fazy grupowej odbędą się w sobotę, 6 października w godz. 10.00-19:00. Wyłoniona po fazie grupowej kolejność zadecyduje o tym, o jakie miejsca poszczególne drużyny będą walczyć w niedzielę. Faza pucharowa rozpocznie się już o godz. 8.30, natomiast finał turnieju zaplanowany jest na godz. 14.45.

Rugby na wózkach jest grą dynamiczną i efektowną. Zawodnicy poruszają się na zwrotnych i opancerzonych wózkach. Na boisku może jednocześnie przebywać czterech zawodników z każdej drużyny. W zależności od stopnia niepełnosprawności zawodnicy posiadają odpowiednie punkty klasyfikacyjne. Suma ich klas (punktacji) na boisku nie może przekroczyć 8 punktów.

dmr4cpv

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Turniej został objęty honorowym patronatem Prezydent miasta stołecznego Warszawy.
* Idea Metro Cup narodziła się ze współpracy Warszawskiego Metra, Miasta Stołecznego Warszawy oraz Stowarzyszenia Sportu Osób Niepełnosprawnych, koordynującego przygotowania reprezentacji Polski.*Pierwsza edycja turnieju odbyła się w 2011 r. Po wyrównanym finale, w którym Polacy zmierzyli się z międzynarodową drużyną All Stars, kibice mogli oglądać triumf polskiej drużyny.

6-7 października 2012 r.

Hala sportowa UCSiR Ursynów,ul. Pileckiego 122

Sobota: od 9:00 do 20:00, niedziela: od 9:00 do 16:30.

Mecz finałowy odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00, a zaraz po nim, ok. godz. 16:30 nastąpi ceremonia zakończenia turnieju.

W turnieju wezmą udział reprezentacje narodowe: Austrii, Brazylii, Czech, Danii, Niemiec oraz a także międzynarodowe drużyny European Giants i European All Stars.

dmr4cpv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmr4cpv