Trwa ładowanie...

Warszawa. Nowe oblicze parku Michałowskiego

Miasto rozpoczęło modernizację parku Michałowskiego na Pradze-Północ. Park czekają duże zmiany, a pierwsze efekty prac modernizacyjnych będziemy mogli zobaczyć jeszcze w tym roku.

Share
Warszawa. Nowe oblicze parku Michałowskiego
Źródło: Unsplash.com
d1wecx5

Rozpoczęto proces modernizacji parku Michałowskiego, znajdującego się przy ulicy Kawęczyńskiej, nieopodal Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W planach jest więcej zieleni, ławki stoliki, zupełnie nowe alejki i wymiana oświetlenia. Po remoncie zmieni się również Młyn Michla, który będzie pełnił funkcję centrum kreatywnego dla artystów. Wstępny etap prac nad przemianą praskiego parku ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Warszawa - decydują mieszkańcy

Już w 2018 roku ratusz zorganizował piknik konsultacyjny, w efekcie którego powstała koncepcja modernizacji parku. Poza konsultacjami odbyły się też spacery z architektami którzy podzielili się swoimi pomysłami na plan zagospodarowania przestrzeni parku.

W pierwszym etapie prac powstanie murawa w otoczeniu rabat kwietnych. Będzie to miejsce na spotkania, rekreację i pikniki. Pojawi się nowy żywopłot, ławki oraz zgłoszone w budżecie partycypacyjnym miejsca do gry w szachy lub warcaby. Ponadto zaplanowane budowę wybiegu dla psów, na którym znajdzie się tor przeszkód, pojawi się również łąka kwietna. Zaplanowane alejki zaprojektowane z myślą by ich nawierzchnia przepuszczała wodę do gleby.

d1wecx5

Historia wzniesionego na tym terenie Młynu Michla, sięga roku 1899. Wówczas budynek był częścią dużego kompleksu przemysłowego. Budynek był własnością Towarzystwa Aukcyjnego „Warszawski Młyn Parowy” Ludwika Michla. Po ponad 110 latach od oddania do użytku Młyn Michla został wpisany do rejestru zabytków - decyzję tą podjęto w 2010 roku.

Czytaj też: Warszawa. Galerie: „Niech wrócą handlowe niedziele”
Zobacz: Otwarcie restauracji i barów. Właściciele oczekują konkretów

d1wecx5

Podziel się opinią

Share
d1wecx5
d1wecx5