Trwa ładowanie...

Warszawa. Nowe oświetlenie w tunelu na ul. Rzymowskiego

Zarząd Dróg Miejskich wymienia oświetlenie nie tylko na latarniach, ale też w tunelach. Zakończono montaż nowych, ledowych lamp w przeprawie pod ul. Puławską na wysokości ul. Rzymowskiego. Modernizacja przyniesie oszczędność energii na poziomie 91 proc.

Share
Warszawa. Nowe oświetlenie w tunelu na ul. RzymowskiegoŹródło: Zarząd Dróg Miejskich
d32e3w4

Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich, zakończył się montaż nowych, ledowych lamp w przeprawie pod ul. Puławską na wysokości ul. Rzymowskiego. W sumie 87 opraw sodowych zastąpiono 40 oprawami ledowymi. Dzięki modernizacji średnie roczne zużycie energii spadnie z 209,63 MWh do 18,57 MWh. Oznacza to oszczędność na poziomie 91 proc.

W Warszawie jest prawie 80 tuneli i przejść podziemnych. Większość z nich posiada oświetlenie, które działa przez całą dobę. W celu oszczędności i w trosce o środowisko ZDM wymienia stare oprawy, pobierające duże ilości prądu. Prace z tym związane rozpoczęto w 2018 r.

Od tej pory zmodernizowano oświetlenie m.in. w tunelach pod ul. Marszałkowską (na wysokości ul. Złotej) i Wisłostradą (ul. Krasińskiego), pod Rondem Zesłańców Syberyjskich, a także w ciągu Trasy W-Z, alei Prymasa Tysiąclecia oraz ulic Dźwigowej, Pułkowej czy Gwiaździstej. W zdecydowanej większości przypadków prace nie ograniczały się do wymiany starych opraw na nowe. Celem było zmniejszenie ich liczby przy jednoczesnej poprawie jakości, tak aby było jaśniej i bezpieczniej.

d32e3w4

Do końca zbliżają się prace związane z wymianą lamp sodowych na ledowe w tunelu na Trasie Łazienkowskiej pod placem na Rozdrożu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d32e3w4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32e3w4
d32e3w4