Trwa ładowanie...
d45k7ci

Warszawa. Nowe oświetlenie w tunelu na ul. Rzymowskiego

Zarząd Dróg Miejskich wymienia oświetlenie nie tylko na latarniach, ale też w tunelach. Zakończono montaż nowych, ledowych lamp w przeprawie pod ul. Puławską na wysokości ul. Rzymowskiego. Modernizacja przyniesie oszczędność energii na poziomie 91 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Zakończył się montaż nowego oświetlenia
Warszawa. Zakończył się montaż nowego oświetlenia (Zarząd Dróg Miejskich)
d45k7ci

Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich, zakończył się montaż nowych, ledowych lamp w przeprawie pod ul. Puławską na wysokości ul. Rzymowskiego. W sumie 87 opraw sodowych zastąpiono 40 oprawami ledowymi. Dzięki modernizacji średnie roczne zużycie energii spadnie z 209,63 MWh do 18,57 MWh. Oznacza to oszczędność na poziomie 91 proc.

W Warszawie jest prawie 80 tuneli i przejść podziemnych. Większość z nich posiada oświetlenie, które działa przez całą dobę. W celu oszczędności i w trosce o środowisko ZDM wymienia stare oprawy, pobierające duże ilości prądu. Prace z tym związane rozpoczęto w 2018 r.

Od tej pory zmodernizowano oświetlenie m.in. w tunelach pod ul. Marszałkowską (na wysokości ul. Złotej) i Wisłostradą (ul. Krasińskiego), pod Rondem Zesłańców Syberyjskich, a także w ciągu Trasy W-Z, alei Prymasa Tysiąclecia oraz ulic Dźwigowej, Pułkowej czy Gwiaździstej. W zdecydowanej większości przypadków prace nie ograniczały się do wymiany starych opraw na nowe. Celem było zmniejszenie ich liczby przy jednoczesnej poprawie jakości, tak aby było jaśniej i bezpieczniej.

Do końca zbliżają się prace związane z wymianą lamp sodowych na ledowe w tunelu na Trasie Łazienkowskiej pod placem na Rozdrożu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d45k7ci

Podziel się opinią

Share
d45k7ci
d45k7ci