Trwa ładowanie...

Warszawa. Objazd tunelu POW. Kto powinien go wyznaczyć?

Po otwarciu Południowej Obwodnicy Warszawy łatwo zabłądzić na ulicach Ursynowa i Wilanowa. Nie ma bowiem znaków informujących o objazdach tunelu, który wciąż jest w budowie.

Share
Warszawa. Nowo otwarty odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy, grudzień 2020 r.
Warszawa. Nowo otwarty odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy, grudzień 2020 r.Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d2xvide

Tuż przed świętami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła 15-kilometrowy odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy. Kierowcy mogą teraz jechać m.in. nowym mostem Południowym.

Jak podaje "Super Express", nagle jednak na Wilanowie jezdnia zwęża się, a cały ruch zostaje skierowany w ulicę Przyczółkową. Jest to spowodowane nie ukończoną jeszcze budową tunelu pod Ursynowem.

W tym momencie zaczynają się problemy kierowców. Nie ma żadnych znaków, które mogłyby skierować ich z powrotem na trasę w kierunku Poznania.

d2xvide

Kierowcy wjeżdżają w zakorkowane miasto i muszą radzić sobie sami. Taka sama sytuacja jest po drugiej stronie tunelu. Po zjeździe z tzw. "zawrotki" kierujący również zostają pozostawieni sami sobie. 

Dziennik o tę sprawę zapytał w grudniu urzędników. Przedstawiciele miasta wskazali wówczas, że odpowiedzialna za odpowiednie oznakowanie objazdów jest GDDKiA. Potwierdził to Zarząd Dróg Miejskich. Generalna dyrekcja jako organ odpowiedni do powieszenia tablic informacyjnych wskazała natomiast miejskich drogowców.

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2xvide

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xvide
d2xvide