Warszawa. Obywatele Ukrainy wygrali Półmaraton Warszawski

15. Półmaraton Warszawski wygrali Ukraińcy Bogdan Semenowycz i Walentyna Warecka. Na drugim miejscu uplasowali się pochodzący z tego samego kraju Dmytro Didowodiuk i Natalia Semenowycz. Trzecie miejsce zdobyli Radosław Gromek i Anna Lechowicz.

Warszawa. 43. Maraton Warszawski i 15. Półmaraton WarszawskiWarszawa. 43. Maraton Warszawski i 15. Półmaraton WarszawskiŹródło: Agencja FORUM, fot: ANDRZEJ HULIMKA
ds339p2
ds339p2

Reprezentanci Ukrainy byli podczas biegu bezkonkurencyjni. Semenowycz uzyskał czas 1:04.28 i o ponad trzy minuty wyprzedził Didowodiuka. Gromek stracił do zwycięzcy ponad sześć minut.

Emocje towarzyszyły również rywalizacji pań. Warecka na finiszu oderwała się od żony Bogdana Semenowycza Natalii i uzyskując czas 1:17.14 wyprzedziła ją o osiem sekund. Mieszkająca na co dzień w Niemczech i specjalizująca się w triathlonie Lechowicz pokonała półmaratoński dystans w 1:23.09.

Tego samego dnia odbył się także 43. Maraton Warszawski, w którym najlepsi byli Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa) - 2:14.38 i Monika Andrzejczak (RAZ Szczecin) - 2:31.11. Meta obu biegów była usytuowana w okolicy Parku Fontann.