Trwa ładowanie...
d4ncgej

Warszawa. Ogień w Warsaw Hub. Nowe fakty ws. pożaru

Pożar w Warsaw Hub. Służby zakończyły oględziny na miejscu zdarzenia. Budynek został przekazany administratorowi. Jednak na razie policja nie może wykluczyć żadnej hipotezy na temat przyczyn pożaru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pożar w kompleksie Warsaw Hub
Pożar w kompleksie Warsaw Hub (PAP)
d4ncgej

- Zbieramy dalej materiały, wszystkie informacje i na pewno będziemy chcieli poznać relacje pracowników, którzy tam pracują, tak, aby odtworzyć, w jaki sposób mogło dojść do tego zdarzenia. Te wszystkie informacje zostaną przekazane do biegłego do spraw pożarnictwa. On rano uczestniczył z nami w oględzinach - powiedział w rozmowie z PAP Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Na razie ciężko stwierdzić, co było przyczyną pożaru. - Bierzemy pod uwagę zarówno zdarzenia losowe, czyli jakiś samozapłon, awarię czy usterkę, jak i działanie powodowane chociażby przez człowieka - czy to umyślne, czy też nieumyślne - dodał Mrozek. To wyjaśni ekspertyza biegłego. Jak wynika z nieoficjalnych informacji będzie ona gotowa za ok. 2-3 tygodni.

Pożar wybuchł w piątek późnym wieczorem na 25. piętrze wieżowca Warsaw Hub w centrum Warszawy. Spaliła się zewnętrzna osłona, która ochraniała pracowników przed wiatrem. Jednak konstrukcja budynku nie jest zagrożona zawaleniem.

d4ncgej

Zobacz także: Michał Kamiński o TVP: brutalna szczerość

W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. W tym czasie nie było pracowników ani ochrony. Pożar udało się opanować około godziny 3 w nocy, o 5.15 pożar został ugaszony.

W momencie kulminacyjnym na miejscu w akcji brało udział 120 strażaków. Na miejsce wezwano wsparcie spoza Warszawy, żeby zmienić ratowników, którzy zaczęli akcję.

d4ncgej

The Warsaw Hub to kompleks, który ma być oddany do użytku w przyszłym roku. Składają się na niego trzy wieże: dwie o wysokości 130 metrów i jedna niższa - 86-metrowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d4ncgej

Podziel się opinią

Share
d4ncgej
d4ncgej