Trwa ładowanie...

Warszawa. Ogromny odkurzacz czyści metro w nocy

Odkurzacz w warszawskim metrze niczym nie przypomina swojego miniaturowego odpowiednika, znajdującego się w każdym domu. Prawdopodobnie to jedyny taki pojazd w Polsce. Wyróżnia się głównie ze względu na swoje gabaryty i możliwości.

Warszawa. Ogromny odkurzacz czyści metro w nocyŹródło: Metro Warszawskie
d25vc6p
d25vc6p

Ten tajemniczy pojazd wyjeżdża na tory warszawskiego metra nocą, gdy wszystkie pociągi zjadą z trasy. Ma jedynie kilka godzin na wykonanie swojej pracy. Jednak nie tempo jej wykonywania jest w tym przypadku najważniejsze, tylko dokładność i dotarcie do wszystkich zakamarków tunelu.

Odkurzacz waży ponad 7 ton i wytwarza nawet 500 mbar podciśnienia. Do tunelu metra wtaczany jest za pomocą specjalnej lokomotywy, choć sam posiada silnik o mocy 129 kW - informuje Metro Warszawskie.

Metro Warszawskie
Źródło: Metro Warszawskie, fot: Metro Warszawskie

Warszawa. Filtry o ogromnej powierzchni

Zadaniem maszyny jest odkurzanie torów w tunelach i na stacjach metra. Pomagają w tym dwie potężne, automatyczne dysze, zbierające brud, kurz i odpadki z podtorza oraz dwie rury mobilne, służące do wyciągania zanieczyszczeń z największych zakamarków. System dysz ciśnieniowych oraz zbiorniki na wodę pozwalają czyścić torowisko również na mokro.

d25vc6p

Najbardziej imponujący jest jednak nie rozmiar i funkcja maszyny, ale przede wszystkim sposób filtracji. Jej filtry mają łączną powierzchnię 60 m2. Odkurzany materiał jest automatycznie segregowany na większe i mikro odpady. Następnie powietrze kierowane jest do głównej części filtra, gdzie oddzielany jest pył resztkowy. Odpady trafiają do kontenera o objętości 7 m3.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d25vc6p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25vc6p