Trwa ładowanie...

Warszawa. Otwarcie nowej szkoły podstawowej na Białołęce

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wziął udział w otwarciu nowej Szkoły Podstawowej nr 361 na Białołęce. We wtorek, 1 września ponad 271 tysięcy uczniów i przedszkolaków rozpoczęło nowy rok szkolny.

Warszawa. Otwarcie nowej szkoły podstawowej na BiałołęceŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d3g46ah
d3g46ah

Nowa szkoła powstała we wschodniej części Białołęki, przy ul. Ruskowy Bród 19. W tym roku szkolnym zapisało się do niej 323 dzieci. Utworzono 15 oddziałów, w tym 3 klasy pierwsze i 4 oddziały przedszkolne. W rejonie jest jednak zameldowanych ponad 1000 dzieci, które będą mogły uczęszczać do tej placówki.

- Kolejny z rzędu nowy rok szkolny inaugurujemy w nowej placówce - tym razem w szkole podstawowej we wschodniej części dzielnicy. Jestem przekonany, że to miejsce będzie sprzyjało nauce i rozwijaniu zainteresowań. Cieszę się z każdej inwestycji oświatowej na Białołęce, bo dzielnicy, która tak szybko się rozwija, nowe szkoły i przedszkola są bardzo potrzebne – powiedział Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki.

Jak informuje stołeczny ratusz, kompleks składa się z kilku budynków - jedno i trzypiętrowych - oraz hali sportowej. W części przeznaczonej dla młodszych dzieci znajdują się sale lekcyjne, biblioteka, sala do gimnastyki korekcyjnej, szatnie i gabinety specjalistyczne. W części dla dzieci starszych oprócz pomieszczeń dydaktycznych i szatni znajdują się jadalnia, sklepik i radiowęzeł.

- Pomiędzy budynkami wybudowano nowoczesną salę gimnastyczną oraz zespół jadalniano-kuchenny. Powstał plac zabaw dla najmłodszych dzieci, a nad ulicą Ruskowy Bród poprowadzono kładkę, którą można bezpiecznie się dostać do boisk po drugiej stronie drogi – czytamy w komunikacie.

d3g46ah

Budynki, które korzystają z odnawialnych źródeł energii przystosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Koszt inwestycji to 55 mln zł.

- Oświata ma priorytet, inwestujemy w nią. Chcemy, żeby dzieci i młodzież zdobywały wiedzę w jak najlepszych warunkach i żeby nadal uczyła je najlepsza kadra w Polsce. Dziś oddaliśmy do użytku pięć nowych szkół i dwa przedszkola. A niebawem będą kolejne. W tym szczególnym dniu życzę przede wszystkim zdrowia i powodzenia. Wspierajmy się nawzajem i przestrzegajmy zaleceń sanitarnych - powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

- Białołęka to dzielnica ogromnych wyzwań, ale ich realizacja przynosi też wiele satysfakcji. Bardzo się cieszę z kolejnej, nowoczesnej szkoły w naszej dzielnicy. Od lat zabiegamy, by na Białołęce powstawały nowe żłobki, przedszkola i szkoły. I to się udaje – dzięki współpracy radnych, władz dzielnicy i miasta. Będziemy nadal pracowali, by kolejne, tak potrzebne na Białołęce inwestycje oświatowe, mogły być realizowane – dodała Magdalena Roguska, wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3g46ah
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g46ah