Trwa ładowanie...
d10zle0

Warszawa. Otwarcie nowej szkoły podstawowej na Białołęce

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wziął udział w otwarciu nowej Szkoły Podstawowej nr 361 na Białołęce. We wtorek, 1 września ponad 271 tysięcy uczniów i przedszkolaków rozpoczęło nowy rok szkolny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Otwarcie nowej szkoły podstawowej nr 361
Warszawa. Otwarcie nowej szkoły podstawowej nr 361 (Urząd m.st. Warszawa)
d10zle0

Nowa szkoła powstała we wschodniej części Białołęki, przy ul. Ruskowy Bród 19. W tym roku szkolnym zapisało się do niej 323 dzieci. Utworzono 15 oddziałów, w tym 3 klasy pierwsze i 4 oddziały przedszkolne. W rejonie jest jednak zameldowanych ponad 1000 dzieci, które będą mogły uczęszczać do tej placówki.

- Kolejny z rzędu nowy rok szkolny inaugurujemy w nowej placówce - tym razem w szkole podstawowej we wschodniej części dzielnicy. Jestem przekonany, że to miejsce będzie sprzyjało nauce i rozwijaniu zainteresowań. Cieszę się z każdej inwestycji oświatowej na Białołęce, bo dzielnicy, która tak szybko się rozwija, nowe szkoły i przedszkola są bardzo potrzebne – powiedział Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki.

Jak informuje stołeczny ratusz, kompleks składa się z kilku budynków - jedno i trzypiętrowych - oraz hali sportowej. W części przeznaczonej dla młodszych dzieci znajdują się sale lekcyjne, biblioteka, sala do gimnastyki korekcyjnej, szatnie i gabinety specjalistyczne. W części dla dzieci starszych oprócz pomieszczeń dydaktycznych i szatni znajdują się jadalnia, sklepik i radiowęzeł.

d10zle0

- Pomiędzy budynkami wybudowano nowoczesną salę gimnastyczną oraz zespół jadalniano-kuchenny. Powstał plac zabaw dla najmłodszych dzieci, a nad ulicą Ruskowy Bród poprowadzono kładkę, którą można bezpiecznie się dostać do boisk po drugiej stronie drogi – czytamy w komunikacie.

Budynki, które korzystają z odnawialnych źródeł energii przystosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Koszt inwestycji to 55 mln zł.

- Oświata ma priorytet, inwestujemy w nią. Chcemy, żeby dzieci i młodzież zdobywały wiedzę w jak najlepszych warunkach i żeby nadal uczyła je najlepsza kadra w Polsce. Dziś oddaliśmy do użytku pięć nowych szkół i dwa przedszkola. A niebawem będą kolejne. W tym szczególnym dniu życzę przede wszystkim zdrowia i powodzenia. Wspierajmy się nawzajem i przestrzegajmy zaleceń sanitarnych - powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

- Białołęka to dzielnica ogromnych wyzwań, ale ich realizacja przynosi też wiele satysfakcji. Bardzo się cieszę z kolejnej, nowoczesnej szkoły w naszej dzielnicy. Od lat zabiegamy, by na Białołęce powstawały nowe żłobki, przedszkola i szkoły. I to się udaje – dzięki współpracy radnych, władz dzielnicy i miasta. Będziemy nadal pracowali, by kolejne, tak potrzebne na Białołęce inwestycje oświatowe, mogły być realizowane – dodała Magdalena Roguska, wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d10zle0

Podziel się opinią

Share
d10zle0
d10zle0