Trwa ładowanie...
d3a1vl8

Warszawa. Otwarty Trakt Lubelski. Autobusy wrócą na trasy

W poniedziałek wieczorem został otwarty przebudowywany odcinek ulicy Trakt Lubelski – od ul. Borków do Skalnicowej. Prace zakończyły się przed deklarowanym przez wykonawcę terminem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Oddano odcinek Traktu Lubelskiego
Warszawa. Oddano odcinek Traktu Lubelskiego (Urząd m.st. Warszawa)
d3a1vl8

Po otwarciu dla ruchu przebudowanego odcinka, od wtorku 2 czerwca z tras objazdowych wrócą autobusy. Autobusy nocne wrócą od nocy z 1 na 2 czerwca. Stałą trasą będą jeździły autobusy linii 142. Będą miały zwiększoną częstotliwość na tym odcinku, gdzie jest najwięcej pasażerów.

Trakt Lubelski jest jednym z najstarszych szlaków komunikacyjnych w Warszawie. Przebudowa odcinka drogi od ul. Zwoleńskiej do ul. Borowieckiej rozpoczęła się wiosną 2019 r.

Zmiany są efektem rozmów prezydenta Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami. W styczniu podczas spotkania w Wawrze prezydent zadeklarował uwzględnienie pomysłów i oczekiwań lokalnej społeczności.

d3a1vl8

Warszawa. Nowa jezdnia

Zrealizowana inwestycja objęła budowę nowej jezdni o długości ok. 2 km, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Przebudowano istniejący chodnik po stronie wschodniej oraz wybudowano nowy chodnik i drogę rowerową po stronie zachodniej. Powstał także skuteczny system odprowadzania wody opadowej z drogi. Wybudowane zostały: nowe oświetlenie uliczne, azyle na przejściach dla pieszych oraz zatoki autobusowe. Istotnym elementem inwestycji była budowa kanalizacji sanitarnej. Pojawiła się także nowa zieleń: krzewy, kwiaty i trawniki – poinformował ratusz w komunikacie.

Warszawa. Wrócą linie autobusowe

Od wtorku, 2 czerwca, na ul. Trakt Lubelski wrócą autobusy linii 142, 219, 702 i N72. Ulice Borków i Juhasów będzie obsługiwała linia 219.

d3a1vl8

Dodatkowe kursy uruchomione będą pomiędzy pętlą Wiatraczna a ulicą Skalnicową w dni powszednie, w godzinach szczytu (ramowo w godzinach: 6-9 oraz 15-19), co 30 minut. Razem z kursami podstawowymi linii (tj. na pełnej trasie do osiedla Aleksandrów) zapewnią częstotliwość co 15 minut na odcinku Wiatraczna – Ośrodek Szkoleniowy. Na swoje stałe trasy powrócą także autobusy linii 702 i N72. Autobusy pozostaną na ulicach Borków i Juhasów - po wycofaniu linii 142 będą jeździły tu autobusy 219.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3a1vl8

Podziel się opinią

Share

d3a1vl8

d3a1vl8