Trwa ładowanie...

Warszawa. Parkometry staną na Ochocie i Żoliborzu. Od listopada płatne parkowanie

Wiele kolejnych ulic stolicy obejmie plan strefy płatnych niestrzeżonych parkingów. Lipcowa uchwała radnych w tej sprawie może już być uznana za ważną. Wojewoda mazowiecki nie skorzystał z prawa podważenia takiej decyzji stołecznej rady.

Warszawa. Od listopada rozszerzy się strefa płatnego parkowania. Parkometry pojawią się na Żoliborzu i OchocieWarszawa. Od listopada rozszerzy się strefa płatnego parkowania. Parkometry pojawią się na Żoliborzu i Ochocie
d1y48n3

Przez kolejne miesiące będą zatem prowadzone prace przy instalowaniu parkometrów. Mają być gotowe do pracy w połowie listopada, kiedy decyzje te wejdą w życie.

Aby na 250 ulicach Żoliborza i Ochoty można było egzekwować opłaty za parkowanie, trzeba wdrożyć nową organizację ruchu. Trzeba też przeprowadzić przetarg na dostarczenie nowych parkomatów i ich montaż. Zwiększyć się też musi tabor pojazdów, które będą kontrolować uiszczanie opłat.

Strefa płatnego parkowania została wprowadzona w tych dzielnicach w związku z deficytem miejsc postojowych. Wraz z nowymi miejscami płatnymi warszawska strefa liczyć będzie już około 52 tysiące miejsc.

d1y48n3

Warszawa. Parkometry staną na Ochocie i Żoliborzu. Od listopada płatne parkowanie

Rozszerzenie strefy parkowania w dwóch nowych dzielnicach ma pomóc w codziennym funkcjonowaniu przede wszystkim mieszkańcom. Ci płacą abonament 30 złotych rocznie, a wyższe opłaty, które dotyczą każdego parkującego kierowcę spoza dzielnicy, mają zniechęcić do długich postojów i spowodować, że łatwiej będzie znaleźć miejsce.

Parkowanie to temat, który porusza mieszkańców. Jedni sami proszą o dołączenie ich okolicy do strefy płatnego parkowania, innych przerażają parkomaty.

Zapewne strefy wprowadzane będą w kolejnych dzielnicach. Ratusz przygotowuje się do konsultacji społecznych na Saskiej Kępie, niewielkich obszarach Pragi-Północ, gdzie strefy jeszcze nie ma, oraz na północnym Mokotowie.

#zdążysz? Ich dramatyczne historie chwytają za serce. Apelują i mają jedno pytanie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1y48n3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y48n3