Trwa ładowanie...
d2kfh5n

Warszawa. Perła Pragi-Północ doczeka się renowacji. "Rozpoczynamy remont"

W stolicy już wkrótce rozpocznie się jeden z najbardziej wyczekiwanych remontów ratunkowych. Dzięki kompleksowej renowacji drugie życie nadane zostanie drewnianej oficynie przy ul. Kawęczyńskiej 26. Więcej szczegółów w tekście.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Praga- Północ doczeka się remontu zabytkowego drewniaka
Warszawa. Praga- Północ doczeka się remontu zabytkowego drewniaka (um warszawa)
d2kfh5n

Warszawa. Praga-Północ doczeka się remontu drewniaka

Na renowację zabytkowego drewniaka stolica otrzymała 100 tys. zł dotacji od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, która pokryje niemal połowę kosztów. Pozostałe poniesie stolica. Ratusz podkreśla, że przewidziany wkrótce remont jest "remontem ratunkowym" najbardziej zagrożonych i zniszczonych fragmentów budynku, czyli drewnianej konstrukcji jego górnych części.

- Ponadto, zakłada przemurowanie i zabezpieczenie kominów, które grożą zawaleniem oraz wykonanie tymczasowego pokrycia dachu i remont części fundamentów. Wszystko po to, by ocalić budynek. Następne etapy prac przewidują naprawę drewnianej konstrukcji środkowej części budynku wraz ze wzmocnieniem i izolacją fundamentów oraz przemurowaniem dwóch środkowych kominów - wylicza Urząd Miasta.

d2kfh5n

W planach jest również remont i prace konserwatorskie elewacji wraz z drewnianymi zdobieniami. W dalszej kolejności nastąpi wymiana więźby dachowej oraz położenie nowego pokrycia dachu, a także wykończenie wnętrz wraz z konserwacją drewnianych klatek schodowych.

Warszawa. Nowe funkcje zabytku

Planowane prace pozwolą wyeliminować zagrożenia dla budynku i będą stanowiły początek kompleksowej renowacji obiektu. Aktualnie budynek jest przeznaczony na cele mieszkalne, jednak z uwagi na jego charakter i wyjątkowość, miasto rozważa adaptację drewniaka do pełnienia funkcji społeczno-kulturalnych.

Zobacz także:Koronawirus w Polsce. Rafał Trzaskowski wyjaśnia decyzję ws. utrzymania opłat za parkowanie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kfh5n

Podziel się opinią

Share
d2kfh5n
d2kfh5n