Trwa ładowanie...

Warszawa. Pływająca sauna Wisła. To projekt budżetu obywatelskiego

To będzie pływający dowód na to, że warto głosować na projekty zgłoszone w budżecie obywatelskim. Stołeczny ratusz zaprezentował w środę w mediach społecznościowych materializację jednego z nich - saunę Wisła.

Warszawa. Sauna Wisła, zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego już niebawem służyć będzie wszystkim mieszkańcom. Teraz jest materialnym argumentem na to, że warto głosować w BOWarszawa. Sauna Wisła, zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego już niebawem służyć będzie wszystkim mieszkańcom. Teraz jest materialnym argumentem na to, że warto głosować w BOŹródło: UM Warszawa
d11vk23
d11vk23

Ta niezwykła jednostka pływająca, z której już wkrótce będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy, to konkretny argument, przekonujący, że wpływ na Warszawę, dzielnice, na jakość życia w mieście, na przeznaczenie pieniędzy z miejskiego budżetu ma każdy.

Projekt ogólnomiejski z budżetu partycypacyjnego w 2019 roku, przewidujący budowę miejskiej sauny, na dodatek ulokowanej na pływającej jednostce, zgłosił radny Białołęki Filip Pelc. Koncepcja przeszła akceptację Zarządu Zieleni, ale potem wywołała wiele kontrowersji.


Ale udało się i sauna powstała. Niebawem będzie można korzystać z jej dobrodziejstwa. Z pewnością na początku tak łatwo nie będzie się do niej dostać, ale można liczyć na to, że powstaną jasne i transparentne zasady rezerwacji rejsów.

Budowa kosztowała 300 tysięcy złotych, z czego połowa to koszty budowy, a drugą część - koszt użytkowania. Sauna będzie cumowała w Porcie Czerniakowskim. Latem i wiosną będzie można wypłynąć sauną na rzekę i korzystać z zabiegów i rekreacji. Pływającą sauną sterować będzie odpowiednio przeszkolona osoba.

d11vk23

Warszawa. Pływająca sauna Wisła. To projekt budżetu obywatelskiego

A od wtorku można głosować na nowe projekty budżetu obywatelskiego 2022. To już ósma edycja. Wybrać można 15 ofert dzielnicowych i 10 ogólnomiejskich spośród 1429 projektów. Głosować można na stronie BO do 30 czerwca. Zwycięzców poznamy 15 lipca.

Od początku budżetu partycypacyjnego w Warszawie zrealizowano już ponad 3,5 tys. pomysłów. Sauna jest jednym z ciekawszych, ale jest też mnóstwo drobnych udogodnień, które zmieniły jako życia mieszkańców w wielu dzielnicach - tężnie solankowe, placyki zabaw, skateparki, tereny zielone, miejsca rekreacji i zabawy, a także praktyczne rozwiązania w postaci ścieżek rowerowych, parkingów dla rowerów czy oświetlenia dróg.

Druhna na ślubie siostry. Swoim zachowaniem skradła całe show

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d11vk23
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11vk23