Trwa ładowanie...

Warszawa. Podejrzany o zabójstwo w Ząbkach zatrzymany

Sprawca zbrodni, do jakiej doszło dwa tygodnie temu w Ząbkach przy ulicy Powstańców, prawdopodobnie jest już w rękach policji. Podejrzanego o ten czyn zatrzymała policja w piątek. Przypuszczalnie to z jego rąk zginął 67-latek.
Share
Warszawa. Podejrzany o dokonanie zbrodni w Ząbkach ujęty
Warszawa. Podejrzany o dokonanie zbrodni w Ząbkach ujętyŹródło: WP
d2yts44

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, przesłuchania zatrzymanego mężczyzny rozpoczęły się późnym popołudniem w piątek. To dobra wiadomość dla mieszkańców Ząbek, którzy zbrodnią, dokonaną 10 stycznia, byli wstrząśnięci i przerażeni.

Według policji wszystko wskazuje na to, że to sprawca zbrodni na właścicielu sklepu. Został on napadnięty we własnym sklepie z warzywami i brutalnie pobity. Na skutek odniesionych w tym incydencie obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu.

Napastnik uciekł. I choć świadkowie zawiadomili policję o tym, że w sklepiku najprawdopodobniej dzieje się coś niedobrego, sprawcy udało się zbiec tylnym wyjściem ze sklepu, zanim funkcjonariusze przybyli na miejsce.

d2yts44

Wydział zabójstw w Komendzie Stołecznej Policji, który zajmował się sprawą, poszukiwał wszędzie choćby najmniejszego śladu sprawcy. W dochodzeniu wykorzystane były nagrania z kamer z 10 stycznia wieczorem. O dostarczenie prywatnych zapisów z kamer samochodów proszeni byli wszyscy kierowcy, którzy mieli w autach włączone urządzenia rejestrujące, a poruszali się w tej porze ulicami Powstańców, Złotą, Podleśną i Maczka w Ząbkach.

Warszawa. Podejrzany o zabójstwo w Ząbkach zatrzymany

Prawdopodobnie to właśnie te nagrania pomogły we wskazaniu podejrzanego. Na miejscu zabezpieczono też ślady biologiczne.

W piątek podejrzanego zatrzymali funkcjonariusze z wydziału terroru zabójstw KSP. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Działania prokuratury wykażą, czy odpowiada również za ten czyn.

d2yts44

Jarosław Jakimowicz znów pod lupą mediów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2yts44

Podziel się opinią

Share
d2yts44
d2yts44