Trwa ładowanie...

Warszawa: policja rozbiła gang narkotykowy. Przemycili łącznie ponad 400 kg marihuany

Od ponad roku funkcjonariusze policji oraz służb specjalnych pracowali nad sprawą jednej z większych mazowieckich narkotykowych szajek, zajmujących się przemytem oraz handlem narkotyków.
Share
Gang przemycił niemal pół tony marihuany
Gang przemycił niemal pół tony marihuanyŹródło: KSP
d1qoy4i

Z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzani mogli przemycić i wprowadzić do obrotu prawie pół tony marihuany, 20 kilogramów kokainy oraz 30 tys. tabletek ekstazy.

Wszystko wskazywało na to, że środki odurzające oraz substancje psychotropowe były przywożone do Polski z kilku krajów, głównie z Holandii. Trafiły one na warszawski rynek. Były rozprowadzane także w powiecie wołomińskim i płockim. Policjanci ustalili, że przestępcy zaczęli działać już w 2007 roku, a przemyt i handel narkotykami był ich głównym źródłem dochodu.

d1qoy4i

Z informacji stołecznych policjantów wynikało, że mają do czynienia z osobami karanymi, wielokrotnie notowanymi oraz niebezpiecznymi. Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, w działaniach przeciwko przestępcom wzięło udział w sumie ponad 200 funkcjonariuszy, w tym antyterroryści.

Jak informuje KSP, policjanci weszli pod kilkanaście wytypowanych adresów na terenie województwa mazowieckiego, gdzie zatrzymano 15 mężczyzn. W miejscach ich zamieszkania znaleziono broń palną, amunicję, marihuanę i amfetaminę. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także pieniądze, biżuterię oraz zegarki.

   KSP
Źródło: KSP

Zarzuty usłyszało już 18 mężczyzn, w tym 3 doprowadzonych z aresztów śledczych. Wobec 12 z nich prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Za wszystkie powyższe zarzuty grożą im kary wieloletniego pozbawienia wolności. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: Policja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qoy4i

Podziel się opinią

Share
d1qoy4i
d1qoy4i