Trwa ładowanie...
dbu2eca

Warszawa pomaga Kazimierzy Wielkiej. Na naprawę szkód po powodzi przekazała 80 tys. zł

- Wywiązujemy się z obietnic danych samorządom i pokazujemy, jak wygląda solidarność – mówił we wtorek Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy odwiedził Kielce, gdzie mówił o wsparciu dla województwa świętokrzyskiego i kandydatów w wyborach parlamentarnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa przekazała Kazimierzy Wielkiej 80 tys. zł na odbudowę zniszczeń po powodzi
Warszawa przekazała Kazimierzy Wielkiej 80 tys. zł na odbudowę zniszczeń po powodzi (PAP, Fot: PAP)
dbu2eca

Podczas tegorocznej powodzi, w maju, Rafał Trzaskowski był w Kazimierzy Wielkiej i obiecał pomoc dla miasta. Teraz podał, że stołeczni radni przekazali 80 tys. zł na naprawę placu zabaw dla dzieci.

"Dotrzymana obietnica i wzór solidarności"

- Spotykamy się z samorządowcami, żeby pokazać, jak wygląda solidarność. Jeśli obiecujemy wsparcie samorządom, to się z tych obietnic wywiązujemy – mówił na konferencji prasowej w Kielcach Trzaskowski.

dbu2eca

Prezydent stolicy podkreślił, że rozmowa teraz dotyczy konkretów. - Pojawiło się mnóstwo propagandy, która próbowała tłumaczyć Polakom, że niepotrzebnie pojawili się samorządowcy podczas tej powodzi. A my mówiliśmy jasno, że byliśmy tam, aby pomagać. Żeby konkretnie zapytać, jakie są propozycje – wyjaśnił Trzaskowski.

Biedroń wstrząśnięty spotem WP. Zaskakujące słowa o Jarosławie Kaczyńskim

Decyzja o wysokości pomocy dla Kazimierzy Wielkiej zapadła w sierpniu. Burmistrz Adam Bodzioch podziękował za wsparcie i poinformował, że plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 zostanie ponownie oddany do użytku w połowie października.

dbu2eca

Wsparcie w kampanii wyborczej

Rafał Trzaskowski odwiedził we wtorek Kielce także po to, by wesprzeć w kampanii wyborczej lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej. Jak sam mówił, "spotyka się z samorządowcami po to, aby mówić, jak ważne są te wybory".

- Po to, aby mówić również o ewentualnych kosztach wprowadzenia reform przez Prawo i Sprawiedliwość, które zabierają połowę pieniędzy z podatków samorządów. Rozmawiam również z samorządowcami z Gdańska, Wrocławia, Krakowa i z tych mniejszych miast. Zwłaszcza wtedy, kiedy okazywaliśmy sobie wzajemnie solidarność - zaznaczył Trzaskowski.

Przypomnijmy, że do wyborów parlamentarnych pozostał niecały tydzień. Przyszłych posłów i senatorów będziemy wybierać w najbliższą niedzielę, 13 października.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbu2eca

Podziel się opinią

Share
dbu2eca
dbu2eca