Trwa ładowanie...

Warszawa pomaga Kazimierzy Wielkiej. Na naprawę szkód po powodzi przekazała 80 tys. zł

- Wywiązujemy się z obietnic danych samorządom i pokazujemy, jak wygląda solidarność – mówił we wtorek Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy odwiedził Kielce, gdzie mówił o wsparciu dla województwa świętokrzyskiego i kandydatów w wyborach parlamentarnych.

Share
Warszawa pomaga Kazimierzy Wielkiej. Na naprawę szkód po powodzi przekazała 80 tys. złŹródło: PAP, fot: PAP
d445are

Podczas tegorocznej powodzi, w maju, Rafał Trzaskowski był w Kazimierzy Wielkiej i obiecał pomoc dla miasta. Teraz podał, że stołeczni radni przekazali 80 tys. zł na naprawę placu zabaw dla dzieci.

"Dotrzymana obietnica i wzór solidarności"

- Spotykamy się z samorządowcami, żeby pokazać, jak wygląda solidarność. Jeśli obiecujemy wsparcie samorządom, to się z tych obietnic wywiązujemy – mówił na konferencji prasowej w Kielcach Trzaskowski.

Prezydent stolicy podkreślił, że rozmowa teraz dotyczy konkretów. - Pojawiło się mnóstwo propagandy, która próbowała tłumaczyć Polakom, że niepotrzebnie pojawili się samorządowcy podczas tej powodzi. A my mówiliśmy jasno, że byliśmy tam, aby pomagać. Żeby konkretnie zapytać, jakie są propozycje – wyjaśnił Trzaskowski.

d445are

Biedroń wstrząśnięty spotem WP. Zaskakujące słowa o Jarosławie Kaczyńskim

Decyzja o wysokości pomocy dla Kazimierzy Wielkiej zapadła w sierpniu. Burmistrz Adam Bodzioch podziękował za wsparcie i poinformował, że plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 zostanie ponownie oddany do użytku w połowie października.

Wsparcie w kampanii wyborczej

Rafał Trzaskowski odwiedził we wtorek Kielce także po to, by wesprzeć w kampanii wyborczej lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej. Jak sam mówił, "spotyka się z samorządowcami po to, aby mówić, jak ważne są te wybory".

d445are

- Po to, aby mówić również o ewentualnych kosztach wprowadzenia reform przez Prawo i Sprawiedliwość, które zabierają połowę pieniędzy z podatków samorządów. Rozmawiam również z samorządowcami z Gdańska, Wrocławia, Krakowa i z tych mniejszych miast. Zwłaszcza wtedy, kiedy okazywaliśmy sobie wzajemnie solidarność - zaznaczył Trzaskowski.

Przypomnijmy, że do wyborów parlamentarnych pozostał niecały tydzień. Przyszłych posłów i senatorów będziemy wybierać w najbliższą niedzielę, 13 października.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d445are
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d445are
d445are