Trwa ładowanie...
dfjtwos
warszawa

Warszawa. Ponad 20 nowych tratw dla ptaków wodnych. "Służą im jako miejsce do gniazdowania i spoczynku"

Na terenach administrowanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy rozmieszczone zostały 22 nowe tratwy dla ptaków wodnych. W najbliższych miesiącach pojawi się dodatkowych 30 platform. "Obecnie jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy", poinformowała Zieleń Warszawska, zajmująca się realizacją projektu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Ponad 20 nowych tratw dla ptaków wodnych.
Warszawa. Ponad 20 nowych tratw dla ptaków wodnych. (Facebook.com)
dfjtwos

Warszawa. Nowe tratwy dla ptaków wodnych

Na początku marca na terenie warszawskich zbiorników umieszczone zostały 22 tratwy dla ptaków wodnych, które dłużą jako miejsce do gniazdowania i spoczynku. Jak informuje Zarząd Zieleni, nowe platformy pojawiły się na zbiornikach w Parku Arkadia, Kanale Piaseczyńskim i Parku Promenada. Od zeszłego roku na Stawach Brustmana na Bielanach ptaki mogą skorzystać z 5 tratw.

- Najbardziej spektakularny rezultat osiągnęliśmy na Kanale Piaseczyńskim, który od lat stanowi siedlisko łysek. Na terenie basenu zachodniego na trzech z pięciu zamontowanych tratw powstały gniazda, zaś w basenie wschodnim pięć tratw – z 11 rozmieszczonych - ma nowych gospodarzy. Pozostałe tratwy wykorzystywane są przez ptaki jako miejsce wypoczynku, a w nocy jako miejsca noclegowe - czytamy w komunikacie opublikowanym przez ZZW.

dfjtwos

Zarząd Zieleni w Warszawie podkreśla ponadto, że na niektórych z tratw zamontowane zostały daszki, które na terenach otwartych chronią ptaki przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (deszczem i słońcem), atakami wron na gniazdujące samice i młode po wykluciu się, a także zapewniają bezpieczne schronienie i cień w upalne dni. Co więcej, w bieżącym roku realizowany będzie projekt z budżetu obywatelskiego pn. "Dbamy o ptactwo wodne żyjące na stawach mokotowskich parków". Zarząd planuje rozmieszczenie 30 tratw – z daszkami i bez.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfjtwos

Podziel się opinią

Share
dfjtwos
dfjtwos