Trwa ładowanie...

Warszawa popularna jak Florencja i Madryt. Czym przyciąga?

Co wynika z raportu międzynarodowej firmy badawczej Euromonitor International?

Warszawa popularna jak Florencja i Madryt. Czym przyciąga?
d4ar9ts
d4ar9ts

Z raportu wynika, że nasze miasto przyciąga obecnie tyle samo zagranicznych turystów, co Madryt czy Florencja - dowiadujemy się z "Pulsu Biznesu".

Jak wynika z raportu, w 2013 roku Warszawę odwiedziło prawie 4 mln osób z zagranicy. Oznacza to wzrost o 8,9 procent w w stosunku do roku wcześniejszego. Stolica przyciąga przede wszystkim osoby zajmujące się w naszym mieście biznesem. Nasze miasto znalazło się na 42. miejscu w rankingu.

Wśród najpopularniejszych miast odwiedzanych przez turystów, znalazł się również Kraków. Gród Kraka okazuje się być bardzo popularnym ośrodkiem turystycznym - w 2013 roku odwiedziło go aż 2,45 mln osób (wzrost o 8,9 procent).

d4ar9ts

Na czele rankingu znajdują się Hongkong (25,6 mln turystów), Singapur (22,5 mln) i Bangkok (17,5 mln). Azjatyckie miasta zajmują 6 miejsc w pierwszej dziesiątce zestawienia. Silne pozycje zajmują również metropolie europejskie, takie jak Londyn (16,8 mln turystów) i Paryż (15,2 mln), które zajmują odpowiednio 4. i 5. miejsce. Na siódmej pozycji znalazł się amerykański Nowy Jork (11,8 mln turystów).

d4ar9ts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ar9ts