Trwa ładowanie...
d19772z

Warszawa. Powrót do szkoły. Miasto opracowało zalecenia

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego Warszawa przygotowała zalecenia i zasady bezpieczeństwa w szkołach. Władze miasta zapewniają, że na bieżąco będą śledzić sytuację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Szkoła w Wawrze przygotowana do inauguracji roku szkolnego
Warszawa. Szkoła w Wawrze przygotowana do inauguracji roku szkolnego (PAP)
d19772z

- Dziś powrót do szkół. Aby był bezpieczny dla naszych dzieci i ich opiekunów, Warszawa opracowała zalecenia. @trzaskowski, @RKaznowska i nasi urzędnicy na bieżąco śledzą sytuację. Miasto zaszczepi też na grypę pracowników oświaty – poinformowała na Twitterze rzecznik stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

Warszawa. Zasady bezpieczeństwa w szkołach

Jak przekazał stołeczny ratusz, wśród zaleceń dotyczących bezpieczeństwa w szkołach jest m.in. uruchomienie wszystkich wejść do budynku.

d19772z

We wszystkich stołecznych placówkach od 1 września przed wejściem do szkoły i szatni trzeba dezynfekować dłonie.

Do placówek mogą przychodzić tylko osoby zdrowe, bez objawów wskazujących na infekcję dróg oddechowych oraz pracownicy i dzieci, których domownicy nie są zakażeni lub nie przybywają na kwarantannie.

Dzieci przyprowadzają i odprowadzają tylko osoby zdrowe, które muszą przestrzegać środków ostrożności. Chodzi o osłanianie ust i nosa, dezynfekowanie rąk lub noszenie rękawiczek jednorazowych.

Obowiązuje zasada jedno dziecko - jeden opiekun. Opiekunowie mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej wyznaczonej przez dyrektora, pod warunkiem zachowania 1,5 m dystansu. Inne osoby z zewnątrz mogą przebywać jedynie w miejscach do tego wyznaczonych.

d19772z

Wychowawcy klasy powinni ustalić sposoby szybkiej komunikacji telefonicznej z opiekunami ucznia.

Zajęcia mają być tak zorganizowane, aby ograniczyć gromadzenie się poszczególnych grup uczniów na terenie szkoły. Oznacza to np. różne godziny zajęć na boisku. Rekomendowana jest jak najrzadsza zmiana sal, w których odbywają się lekcje dla danej klasy.

Zalecane jest noszenie maseczek na korytarzach szkolnych. Uczniowie nie mogą się wymieniać żadnymi przyborami szkolnymi.

Sale są wietrzone co godzinę, po każdych zajęciach. Sprzęt sportowy powinien być myty lub dezynfekowany.

d19772z

Wyłączono wszelkie źródełka i fontanny wody pitnej. W łazienkach są instrukcje jak prawidłowo myć i dezynfekować dłonie. W każdej sali pojawią się pojemniki z płynem dezynfekującym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d19772z

Podziel się opinią

Share
d19772z
d19772z