Trwa ładowanie...

Warszawa. Powstaną energooszczędne przedszkola

Stołeczny ratusz planuje wybudowanie nowoczesnych i wysoko energooszczędnych placówek. Miasto poszukuje prywatnego partnera, który podejmie się realizacji zadania.

Share
Warszawa. Powstaną energooszczędne przedszkola
Źródło: PAP
dt4yyn4

"W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, planujemy znacznie zwiększyć liczbę oddziałów w nowych przedszkolach – powstaną nowe miejsca dla nawet kilkuset dzieci. Chcemy, aby w miejscu dotychczas funkcjonujących obiektów o drewnianej konstrukcji, powstały placówki energooszczędne, korzystające - w miarę możliwości - z odnawialnych źródeł energii, co przyczyni się do zmniejszenia wydatków na eksploatację. To pierwszy realizowany na tak dużą skalę projekt w Polsce" – powiedział prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski.

Jak informuje Urząd Miasta, projekt zrealizowany zostanie na płaszczyźnie publiczno-prywatnej i będzie polegać na rozbiórce budynków typu Stolbud–Ciechanów oraz zastąpieniu ich nowymi, budynkami, które będą dostosowane do aktualnych standardów użytkowych.

dt4yyn4

Warszawa. Ratusz poszukuje wykonawcy

Przedszkola nadal będą publiczne. Miasto będzie odpowiedzialne za kwestie związane z naborem do przedszkoli, programem edukacyjnym oraz kadrą pedagogiczną. Za zaprojektowanie i realizację przedszkoli wraz z zagospodarowaniem terenu będzie odpowiadał partner prywatny, który będzie miał też za zadanie utrzymywać je w należytym stanie technicznym przez ustalony umową okres.

"Przedszkola znów otwarte. <a href="https://film.wp.pl/anna-6030522621105281c">Anna</a> Zabielska: Dla <a href="https://film.wp.pl/male-dzieci-6029541858571393c">małego dziecka</a> ważna jest stałość"

Wynagrodzenie partnera prywatnego będzie opłata za dostępność, ponoszona przez miasto dopiero po oddaniu nowych przedszkoli do użytku i będzie uzależniona od możliwości korzystania z nich w sposób zgodny z umową.

"Inwestycje w formule PPP stanowią znakomitą alternatywę dla tych realizowanych w formule tradycyjnej, które są znacznie bardziej obciążające dla budżetu. Jest to obecnie szczególnie ważne, gdy finanse miast odczuwają skutki walki z epidemią" – dodał Rafał Trzaskowski.

dt4yyn4

Warszawa. Od 5 do 10 nowych przedszkoli

Lokalizacje przedszkoli nie zostały jeszcze wybrane, najpierw odbędą się negocjacje.
Na liście wyjściowej znalazło się siedem istniejących już obiektów przedszkolnych w takich dzielnicach jak: Bemowo, Mokotów, Wola, Ursus i Targówek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dt4yyn4

Podziel się opinią

Share
dt4yyn4
dt4yyn4