Trwa ładowanie...

Warszawa. Powstanie nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego

Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego powstanie na Mariensztacie. Stanie on na tyłach istniejącej siedziby Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii. Budynek formą i kolorem będzie nawiązywał do pozostałych uniwersyteckich obiektów wzdłuż ulicy Dobrej.

Share
Warszawa. Powstanie nowy gmach Uniwersytetu WarszawskiegoŹródło: Materiały Uniwersytetu Warszawskiego
d24aqfe

Wyniki konkursu na nowy gmach Wydziału Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii ogłoszono dość nietypowo, bo podczas transmisji online. Zwyciężył projekt pracowni "BBGK Architekci".

Nowy budynek znajdzie się na tyłach dawnych Łaźni Teodozji Majewskiej, istniejącej już siedziby WDIiB przy ul. Bednarskiej 2/4. Teraz znajduje się tu parking. Zielonym kolorem gmach będzie nawiązywał do pozostałych budynków uniwersyteckich wzdłuż ulicy Długiej: Biblioteki Uniwersyteckiej i niedawno wybudowanej siedziby neofilologii i lingwistyki.

Do tej pory miejsca zajęć z dziennikarstwa były rozproszone w kilku budynkach na uniwersyteckiej mapie Warszawy. Na Bednarskiej dodatkową przestrzeń zyskają pracownicy naukowi Wydziału Nauk Ekonomicznych.

d24aqfe

Warszawa. Ogród na dachu

W nowym budynku oprócz sal wykładowych powstaną studia telewizyjne i radiowe oraz Laboratorium Badań Medioznawczych. Znajdą się tam również czytelnia, sale spotkań i pomieszczenia dla kół naukowych i organizacji studenckich. Śladem biblioteki na ul. Dobrej na dachu powstanie ogród.

Zobacz też: Operacja #LOTdoDomu. Rzecznik PLL LOT zdradził szczegóły

Projekt został doceniony za połączenie z istniejącą siedzibą WDIiB oraz rozwiązania dotyczące energooszczędności i ekologii. Budynek zmieni oblicze lewego brzegu Wisły. Odgrodzony od niej będzie tylko bulwarami i Wisłostradą.

Organizatorami konkursu byli Uniwersytet Warszawski i Stowarzyszenie Architektów Polskich. Do drugiego etapu przeszło 5 z 19 zgłoszonych prac. Nowy gmach ma powstać do końca 2024 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d24aqfe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24aqfe
d24aqfe