Trwa ładowanie...
d32dkq2

Warszawa. Powstanie nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego

Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego powstanie na Mariensztacie. Stanie on na tyłach istniejącej siedziby Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii. Budynek formą i kolorem będzie nawiązywał do pozostałych uniwersyteckich obiektów wzdłuż ulicy Dobrej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Zwycięski projekt nowego budynku Uniwersytetu Warszawskiego na Mariensztacie
Warszawa. Zwycięski projekt nowego budynku Uniwersytetu Warszawskiego na Mariensztacie (Materiały Uniwersytetu Warszawskiego)
d32dkq2

Wyniki konkursu na nowy gmach Wydziału Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii ogłoszono dość nietypowo, bo podczas transmisji online. Zwyciężył projekt pracowni "BBGK Architekci".

Nowy budynek znajdzie się na tyłach dawnych Łaźni Teodozji Majewskiej, istniejącej już siedziby WDIiB przy ul. Bednarskiej 2/4. Teraz znajduje się tu parking. Zielonym kolorem gmach będzie nawiązywał do pozostałych budynków uniwersyteckich wzdłuż ulicy Długiej: Biblioteki Uniwersyteckiej i niedawno wybudowanej siedziby neofilologii i lingwistyki.

Do tej pory miejsca zajęć z dziennikarstwa były rozproszone w kilku budynkach na uniwersyteckiej mapie Warszawy. Na Bednarskiej dodatkową przestrzeń zyskają pracownicy naukowi Wydziału Nauk Ekonomicznych.

d32dkq2

Warszawa. Ogród na dachu

W nowym budynku oprócz sal wykładowych powstaną studia telewizyjne i radiowe oraz Laboratorium Badań Medioznawczych. Znajdą się tam również czytelnia, sale spotkań i pomieszczenia dla kół naukowych i organizacji studenckich. Śladem biblioteki na ul. Dobrej na dachu powstanie ogród.

Zobacz też: Operacja #LOTdoDomu. Rzecznik PLL LOT zdradził szczegóły

Projekt został doceniony za połączenie z istniejącą siedzibą WDIiB oraz rozwiązania dotyczące energooszczędności i ekologii. Budynek zmieni oblicze lewego brzegu Wisły. Odgrodzony od niej będzie tylko bulwarami i Wisłostradą.

Organizatorami konkursu byli Uniwersytet Warszawski i Stowarzyszenie Architektów Polskich. Do drugiego etapu przeszło 5 z 19 zgłoszonych prac. Nowy gmach ma powstać do końca 2024 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d32dkq2

Podziel się opinią

Share
d32dkq2
d32dkq2