Trwa ładowanie...

Warszawa - Poznań na dobrej drodze. PKP zadba o więcej połączeń

Zadziałała "społeczna presja". Spółka PKP IC przywróci od 8 listopada niektóre kursy poranne na trasie ze stolicy Wielkopolski do Warszawy i z powrotem. W powakacyjnym rozkładzie brakowało połączeń, które umożliwiałyby przejazd na tej trasie między godziną 6 a 9.

Share
Dobre wieści dla podróżnych. Przybędzie połączenie Poznań-Warszawa i Warszawa-Poznań. Wypełni kilkugodzinną lukę, która zniechęcała do podróży pociągiem i do przesiadania się do samochodów
Dobre wieści dla podróżnych. Przybędzie połączenie Poznań-Warszawa i Warszawa-Poznań. Wypełni kilkugodzinną lukę, która zniechęcała do podróży pociągiem i do przesiadania się do samochodów Źródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d1tx8hr

Na nieżyczliwe traktowanie przez PKP skarżyli i poznaniacy, i warszawiacy. Okazało się bowiem, że po korekcie, którą wprowadzono po wakacjach do rozkładu jazdy, między godz. 5.35 a 9 rano nie było żadnych połączeń z Poznania do Warszawy. Podobny problem występował po południu w przeciwnym kierunku - między godziną 15.42 a 18.42 nie było żadnego pociągu. Kolejarze tłumaczyli to remontem, który miał się zakończyć w 2019, ale musi potrwać jeszcze przez następne lata.

To, według niektórych poznaniaków, którzy często załatwiają sprawy w stolicy i chcą się tam dostać transportem publicznym, taka postawa kolejarzy to nic innego, jak nakłanianie do przesiadania się do aut. Wiele osób żartowało, że kolej ma chyba umowę z płatnymi autostradami.

Teraz "Gazeta Wyborcza" ma dobre wieści dla podróżnych. Po interwencjach wielu osób okazuje się, że będzie dodatkowy pociąg do Warszawy. Najprawdopodobniej od 8 listopada o 7 rano z Poznania wyjeżdżać będzie dodatkowy skład, a ze stolicy wyjedzie od 7 listopada o 17.38 pociąg relacji Warszawa Centralna - Poznań Główny.

d1tx8hr

To tylko jedno połączenie więcej, a jak zmieni życie podróżnych. Znacznie łatwiej będzie teraz zrezygnować z podróży samochodem i zdecydować się na pociąg.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1tx8hr

Podziel się opinią

Share
d1tx8hr
d1tx8hr