Trwa ładowanie...

Warszawa. Praska Jesień w Świątyniach. Seria październikowych koncertów

Na Pradze-Północ już po raz ósmy odbędzie się Praska Jesień w Świątyniach. Wystąpi wielu wybitnych polskich solistów oraz akompaniatorów. Szczegóły w artykule. 

Warszawa. Praska Jesień w ŚwiątyniachWarszawa. Praska Jesień w ŚwiątyniachŹródło: Urząd m.st. Warszawa
dql0679

Tegoroczna edycja Praskiej Jesieni w Świątyniach będzie miała miejsce w trzech świątyniach podczas trzech październikowych niedziel.

Warszawa. Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes przy ulicy Wileńskiej 69

Pierwszy z zaplanowanych przez miasto koncertów odbędzie się 11 października o godz. 13.30 w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes przy ulicy Wileńskiej 69. Podczas wydarzenia pojawią się teksty Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Wystąpi Łukasz Szczepanik przy akompaniamencie Marcina Partyki.

dql0679

Warszawa. Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika przy ulicy Floriańskiej 3

Drugi koncert będzie miał miejsce 18 października o godz. 16.00 w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika przy ulicy Floriańskiej 3. Organizatorzy zaplanowali koncert "Totus Tuus" z okazji rocznicy pontyfikatu Świętego Jana Pawła II w roku 100-lecia jego urodzin.

Majka Jeżowska o obostrzeniach: "Reguły nie dotyczą wszystkich"

"Wyjątkowy repertuar koncertowy składać się będzie z najpiękniejszych pieśni oraz utworów, które były najbliższe sercu Papieża, m.in.: 'Habemus Papam', 'Barka', 'Abba Ojcze', 'Raduje się dusza ma', ale również napisana specjalnie dla Papieża pieśń 'Cały Twój Maryjo'. Przed publicznością wystąpi trzech solistów (Anna Bystroń–Jajkiewicz, Patrycja Kawęcka-Czerska, Adam Czapla) oraz pięcioosobowy zespół muzyczny "Iwanowicz Band" pod kierownictwem Sebastiana Iwanowicza" – podała Karolina Jakobsche z Urzędu Dzielnicy Praga-Północ.

dql0679

Warszawa. Kościół parafialny Matki Bożej Loretańskiej przy ulicy Ratuszowej 5a

Ostatni z serii koncertów w praskich świątyniach zaplanowano na 25 października na godz. 13.30. Uroczystość odbędzie się w Kościele parafialnym Matki Bożej Loretańskiej przy ulicy Ratuszowej 5a.

Wystąpią Anna Lasota oraz Jakub Oczkowski.

Udział w koncertach jest darmowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dql0679
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dql0679