Trwa ładowanie...
d3pkc93

Warszawa. Prezydent Andrzej Duda na Marszu dla Życia i Rodziny

W niedzielę 20 września ulicami Warszawy po raz 15 przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Do marszu dołączył prezydent Andrzej Duda. Pochód organizowany jest pod hasłem "Wspólnie brońmy rodziny!”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Prezydent Andrzej Duda na Marszu dla Życia i Rodziny
Warszawa. Prezydent Andrzej Duda na Marszu dla Życia i Rodziny (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek, REPORTER)
d3pkc93

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 12:00 na Placu Zamkowym. Następnie, po przemówieniach, prorodzinna manifestacja wyruszyła w kierunku kościoła pw. Świętego Krzyża. Do marszu dołączył prezydent Andrzej Duda.

- Każdego roku Marsz dla Życia i Rodziny jest okazją do manifestacji prorodzinnych postaw, a także naszego przywiązania do wartości pro life. Ze względu na ostatnie incydenty i ataki na chrześcijańskie wartości, których dopuścili się lewicowi aktywiści, manifestacja ma w tym roku także formę apelu do władz o nowelizację przepisów prawnych i zapobieganie profanacjom i znieważeniom symboli religijnych i narodowych - powiedział prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

- Marsz jest odpowiedzią na nasilające się ataki lewicowych środowisk, a także aktywistów LGBT, którzy poprzez swoje prowokacje i działalność naruszają podstawowe wartości i zasady obowiązujące w naszym społeczeństwie – informują organizatorzy w opisie wydarzenia na Facebooku.

d3pkc93

Hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny brzmi "Wspólnie brońmy rodziny". Organizatorzy zapowiedzieli, że będzie to "manifestacja przywiązania do wartości prorodzinnych oraz afirmująca rodzinę oraz instytucję małżeństwa i wartości pro life".

Finał marszu zaplanowano pod kościołem pw. Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, gdzie o 13:00 rozpoczęła się msza święta dla uczestników manifestacji. Koncelebrował ją będzie ks. Dominik Chmielewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pkc93

Podziel się opinią

Share
d3pkc93
d3pkc93