Trwa ładowanie...

Warszawa. Program ochrony środowiska. Trwają konsultacje z mieszkańcami

Ochrona środowiska w Warszawie. Mieszkańcy stolicy mogą zgłaszać swoje sugestie dotyczące kierunków działań miasta na rzecz m.in. jakości powietrza, zieleni, jak i adaptacji do zmian klimatu.

Warszawa. Ochrona środowiskaWarszawa. Ochrona środowiskaŹródło: PAP, fot: PAP
d1quqhj
d1quqhj

Stołeczny ratusz poinformował we wtorek o trwających konsultacjach społecznych projektu programu ochrony środowiska w Warszawie w latach 2021–2024.

Warszawa. Ochrona środowiska. Założenia projektu

Program zakłada zrównoważony rozwój miasta, mający na celu ochronę przyrody i harmonii w naturze.

"Teraz przyszedł czas na konsultacje społeczne projektu Programu. Warszawiacy mogą wziąć udział w spotkaniu online, które odbędzie się w środę, 28 października o godz. 17.00 na YouTube i dołączyć do dyskusji na czacie. Do 2 listopada bieżącego roku mieszkańcy mają czas na przekazanie opinii - najlepiej mailowo bądź drogą pocztową" – informuje Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza.

Pielęgniarki oburzone słowami Jacka Sasina. Iwona Borchulska zabrała głos

Jak wylicza Urząd Miasta, program będzie skupiał się na zadbaniu o jakość powietrza i ochronę klimatu ale także hałas, pola elektromagnetyczne i gospodarowanie wodami. Ponadto dokument porusza problematykę edukacji ekologicznej, ochrony powierzchni ziemi przed degradacją oraz gospodarowania odpadami co wydaje się niezwykle istotne szczególnie w tak dużym mieście jak Warszawa.

d1quqhj

Szczegółowe informacje dotyczące ochrony środowiska w Warszawie na lata 2021–2024 można znaleźć na stronie konsultacje.um.warszawa.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1quqhj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1quqhj