Trwa ładowanie...
d1e9w0y

Warszawa. Protest przed ambasadą Azerbejdżanu. Na miejscu policja

Pod ambasadą Azerbejdżanu w Warszawie doszło do starć Azerów z Ormianami. Doszło też do przepychanek między protestującymi a policją. Nikt nie został ranny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Pod ambasadą Azerbejdżanu odbył się protest
Warszawa. Pod ambasadą Azerbejdżanu odbył się protest (Twitter Michał Greloch)
d1e9w0y

Przed Ambasadą Republiki Azerbejdżańskiej zgromadziło się kilkadziesiąt osób z Azerbejdżanu i Armenii. Policjanci odgrodzili kordonem dwie grupy cudzoziemców.

Protest był związany z wydarzeniami na granicy Azerbejdżanu i Armenii. W czwartek doszło tam do kolejnej wymiany ognia – podało Radio Zet.

Na miejsce przyjechało około 10 wozów policyjnych. Funkcjonariusze byli uzbrojeni w długą broń oraz gaz. Komenda Stołeczna Policji zapewnia, że nie doszło do sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu mieszkańców i przechodniów. Nie ma informacji o osobach zatrzymanych.

d1e9w0y

Na ambasadzie było widać plakaty z napisami "Brońcie praw uchodźców z Karabachu" czy "Karabach w całości należy do Azerbejdżanu" - podał TVN Warszawa. Zarówno jedna, jak i druga strona zachowywały się wobec siebie agresywnie.

Z powodu zablokowanego przejazdu ulicą Zwycięzców na odcinku Wał Miedzeszyński – Francuska autobusy linii 138 mogły zostać skierowane na trasę objazdową w obu kierunkach ulicami Wał Miedzeszyński – Al. Księcia Poniatowskiego – Al. Zieleniecka.

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1e9w0y

Podziel się opinią

Share
d1e9w0y
d1e9w0y