Trwa ładowanie...

Warszawa. Przedłużenie e-hologramów warszawiaka do końca września

Termin przedłużenia ważności e-hologramu warszawiaka na karcie miejskiej upływa wraz z końcem września. Należy go przedłużyć, aby zachować prawo do zniżek.

Warszawa. E-hologram należy przedłużyć do końca wrześniaWarszawa. E-hologram należy przedłużyć do końca wrześniaŹródło: East News, fot: Adam Burakowski, REPORTER
d3q8otg
d3q8otg

Dzięki przedłużeniu ważności e-hologramu jest się uprawnionym do zakupu Biletu Warszawiaka, Ulgowego Biletu Warszawiaka lub Młodego Warszawiaka. Dzięki temu pasażer ma prawo do zniżek w muzeach, kinach, ośrodkach sportu czy lokalach gastronomicznych.

E-hologram najprościej przedłużyć w automacie biletowym. Wystarczy włożyć kartę do urządzenia, wybrać z menu startowego opcję "przedłuż e-hologram" i postępować zgodnie z komunikatami na wyświetlaczu.

Przedłużenie można też załatwić w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM lub Wydziałach Obsługi Mieszkańców urzędów dzielnic (dla osób, które nie posiadają wgranego e-hologramu lub jego termin ważności już się skończył). Uprawnienie zapisane jest elektronicznie, jako e-hologram, na imiennej karcie zbliżeniowej – np. Warszawskiej Karcie Miejskiej, Karcie Ucznia czy Elektronicznej Legitymacji Studenckiej.

Natomiast nowy e-hologram wyrobić można tylko w POP-ach. Trzeba się tam zgłosić ze swoim PIT-em, a jeśli był składany przez internet, oraz z Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru.

d3q8otg

Kartę Warszawiaka może posiadać każdy, kto mieszka i rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) w Warszawie. Dla dzieci osób rozliczających się w stołecznym urzędzie skarbowym jest Karta Młodego Warszawiaka.

Źródło: TVN Warszawa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3q8otg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q8otg