Trwa ładowanie...

Warszawa. Przedłużone płatności podatku od nieruchomości dla firm

Warszawscy radni podjęli decyzję o przedłużeniu terminów płatności rat podatku od nieruchomości, które przypadają na kwiecień, maj i czerwiec 2020 r. Dzięki temu m.in. przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe zyskają dodatkowe 90 dni.

Warszawa. Przedłużone płatności podatku od nieruchomości dla firmŹródło: PAP
d2b5ikl

Warszawa. Przedłużone płatności podatku od nieruchomości

- Przedłużenie terminu płatności rat podatku od nieruchomości następuje z mocy prawa bez konieczności składania wniosku w tej sprawie - poinformował w środę Urząd m. st. Warszawa.

*Kto może skorzystać z tej formy wsparcia? *

  • przedsiębiorcy,
  • organizacje pozarządowe,
  • inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, w tym organizacje i stowarzyszenia kościelne, spółdzielnie socjalne, kluby sportowe, związki zawodowe, organizacje pracodawców, partie polityczne, samorządy zawodowe), których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z epidemią.

Warszawa wspiera przedsiębiorców

W związku z epidemią koronawirusa miasto oferuje warszawskim przedsiębiorcom szereg rozwiązań, które mają pomóc im przetrwać w tym szczególnie trudnym czasie.

d2b5ikl

- W ramach programu wsparcia dla warszawskich przedsiębiorców wprowadziliśmy m.in. obniżki czynszów w miejskich lokalach, ulgi w spłacie zaległości dla najemców miejskich lokali użytkowych oraz dzierżawców miejskich terenów, pomoc najemcom ogródków gastronomicznych czy bezpłatne doradztwo księgowe, biznesowe i prawne - wylicza ratusz.

Przypomnijmy, że mikroprzedsiębiorcy wystąpić o pożyczkę w wysokości 5000 zł. Małe i średnie przedsiębiorstwa oraz mikroprzedsiębiorcy mogą starać się ponadto o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników, oraz składek na ubezpieczenia społeczne. Na podobne dofinansowanie mogą liczyć organizacje pozarządowe. Samozatrudnieni przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności.
Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b5ikl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b5ikl