Trwa ładowanie...
d46y3gg

Warszawa przekazuje 2 mln złotych dla Podkarpacia. Rafał Trzaskowski podpisał porozumienie

Prezydent Warszawy podpisał porozumienie o pomocy z samorządowcami podkarpackich gmin, które ucierpiały w skutek czerwcowych nawałnic. Warszawa przekaże łącznie 2 mln złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Wsparcie dla Podkarpacia
Warszawa. Wsparcie dla Podkarpacia (Urząd m.st. Warszawa)
d46y3gg

Jeszcze w lipcu Rada Warszawy zaakceptowała prośbę Rafała Trzaskowskiego dotyczącą pomocy dla Podkarpacia. Obecnie prezydent stolicy spotkał się z przedstawicielami podkarpackich gmin i podpisane zostało porozumienie. W spotkaniu uczestniczyli wójt Jawornika Polskiego Stanisław Petynia, burmistrz Sieniawy Adam Woś, burmistrz Kańczugi Andrzej Żygadło, burmistrz Kołaczyc Stanisław Żygłowicz oraz skarbnik miasta Jasło Jacek Borkowski i skarbnik gminy Jasło Janusz Pawlik, jak również wójt gminy Brzyska Rafał Papciak.

Warszawa solidarna z Podkarpaciem

"My, samorządowcy, musimy być solidarni. Musimy się wspierać i w sytuacjach długofalowych zagrożeń, jak pandemia koronawirusa, i nagłych katastrof, jak powodzie, które nawiedziły Podkarpacie. To właśnie samorządy najbardziej wtedy cierpią, a przez to tracą mieszkańcy" – tłumaczył Rafał Trzaskowski.

d46y3gg

W ramach podpisanego porozumienia stolica przekaże pomoc finansową w wysokości 100-300 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przekazane na konta poszczególnych gmin w ciągu dwóch tygodni od podpisania umowy.

Burze w Polsce. Tomasz Rożek wyjaśnia, dlaczego są takie gwałtowne

Podkarpackie gminy, które najbardziej ucierpiały przez czerwcowe powodzie to: gmina Brzeska, Łańcut, Jawornik Polski, Jasło, Kołaczyce oraz Sieniawa, Kańczuga i Markowa. Łącznie te tereny zamieszkuje około 112 tysięcy osób.

 Urząd m.st. Warszawa
(Urząd m.st. Warszawa)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46y3gg

Podziel się opinią

Share
d46y3gg
d46y3gg