Trwa ładowanie...
d3vwgig

Warszawa przyjazna młodym! Stolica na 5. miejscu europejskiego rankingu

W europejskiej rywalizacji nasze miasto prześcignęły tylko Londyn, Berlin, Paryż i Amsterdam
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa przyjazna młodym! Stolica na 5. miejscu europejskiego rankingu
d3vwgig

Warszawa jest miejscem przyjaznym młodym ludziom - wynika z YouthfulCities Index, globalnego rankingu 100 najlepszych miast do mieszkania z perspektywy młodych osób. Warszawa w zestawieniu tym uplasowała się na 15. miejscu na świecie i na 5. w Europie. W europejskiej rywalizacji nasze miasto prześcignęły tylko Londyn, Berlin, Paryż i Amsterdam.

W powstawaniu rankingu uczestniczyło ponad 10 tysięcy młodych osób z całego świata. Repondenci w wieku 15 - 29 lat wypowiedzieli się na temat wielu aspektów życia w ich mieście, takich jak muzyka, film, moda i życie nocne. Każde z miast było także oceniane w szerszej perpektywie uwzględniającej środowisko, bezpieczeństwo, różnorodność, zatrudnienie i koszty utrzymania.**

Pierwsze miejsce w światowym rankingu zajął Nowy Jork, tuż za nim uplasowały się Londyn, Berlin, San Francisco, Paryż, Toronto i Los Angeles. Warszawę wyprzedziły także m.in. Miasto Meksyk, Tokio i Tel Aviv. Inne miasta europejskie pojawiają się dopiero po pierwszej dwudziestce. Na 22. miejscu uplasował się Madryt, na 24. Rzym, a na 30. Moskwa.

d3vwgig

Zobacz także: Warszawa w pierwszej dziesiątce najbardziej zakorkowanych miast świata


**

**

d3vwgig

**

**


d3vwgig

Podziel się opinią

Share
d3vwgig
d3vwgig