Trwa ładowanie...

Warszawa. Radni Wawra interweniują ws. hałasu na Południowej Obwodnicy Warszawy

Radni dzielnicy Wawer zdecydowali, że będą interweniować ws. hałasu na POW. Na uciążliwe dźwięki skarżą się mieszkańcy. O podjęcie działań radni zwrócili się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, policji i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.
Share
Warszawa. Mieszkańcy skarżą się na hałas na Południowej Obwodnicy Warszawy
Warszawa. Mieszkańcy skarżą się na hałas na Południowej Obwodnicy WarszawyŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Jacek Marczewski
d21kbx0

Sprawą hałasu powodowanego przez Południową Obwodnicę Warszawy samorządowcy zajmowali się na poniedziałkowej Komisji Rozwoju. Radni alarmowali wówczas, że lista mieszkańców, którzy narzekają na odgłosy z trasy, liczy 800 osób. Hałas spowodowany jest brakiem ekranów akustycznych w kilku miejscach oraz użyciem betonu jako materiału do budowy drogi.

Podczas środowej sesji rady dzielnicy radni jednogłośnie - 23 głosami - przyjęli stanowisko w sprawie POW.

- Rada Dzielnicy Wawer wzywa Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad i Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska do podjęcia pilnych działań na rzecz ograniczenia wpływu hałasu na zdrowie i komfort życia mieszkańców naszej dzielnicy oraz spadek wartości nieruchomości usytuowanych w jej otoczeniu – czytamy w stanowisku radnych.

d21kbx0

Radni dostrzegli też związek między hałasem a prędkością samochodów. Obowiązuje tam maksymalnie 100 km/h, jednak kierowcy często nie przestrzegają ograniczenia. Samorządowcy zawnioskowali do Inspekcji Transportu Drogowego o wprowadzenie na trasie odcinkowego pomiaru prędkości. Od policji domagają się systematycznych kontroli, dopóki nie zostaną zamontowane urządzenia.

Rada Wawra poprosiła też prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o przeanalizowanie możliwości wykonania kompleksowych pomiarów akustycznych wzdłuż POW. Profesjonalna firma ma zbadać hałas na wysokości istniejących zabudowań oraz w miejscach, gdzie mogą one powstać.

Źródło: Super Express, TVN Warszawa

Warszawa. Zły stan powietrza. Nawet w Pekinie jest lepiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21kbx0

Podziel się opinią

Share
d21kbx0
d21kbx0