Trwa ładowanie...

Warszawa. Radny PiS za zniesieniem zakazu picia alkoholu na bulwarach

Radny Maciej Binkowski (PiS) opowiedział się za zniesieniem zakazu picia napojów alkoholowych na bulwarach i plażach nadwiślańskich. Jak powiedział, "jest gorącym zwolennikiem podjęcia nowej uchwały, która uchyli ten zakaz".

Share
Warszawa. Radny PiS proponuje zniesienie zakazu picia alkoholu na bulwarach
Warszawa. Radny PiS proponuje zniesienie zakazu picia alkoholu na bulwarachŹródło: PAP
d4lq78v

- Jestem gorącym zwolennikiem, aby podjąć nową uchwałę, która już w tej chwili zniosłaby zakaz spożywania alkoholu na bulwarach - powiedział radny.

Binkowski przypomniał, że uchwała rady miasta, zakazująca spożywania napojów alkoholowych na bulwarach i plażach nadwiślańskich, "jest ściśle powiązana ze stanem epidemii w Polsce". - Tak więc w dniu, w którym premier na wniosek ministra zdrowia zniósłby stan zagrożenia epidemiologicznego, również ten zakaz wygasłby - wyjaśnił.

Radny przyznał, że temat zdjęcia zakazu picia alkoholu nad Wisłą jest kontrowersyjny. Zaznaczył, że propozycja zmian w tej sprawie nie jest stanowiskiem klubu PiS.

d4lq78v

Wskazał, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej, przy niewielkiej liczbie nowych zachorowań na COVID-19 oraz pogodzie niesprzyjającej rozprzestrzenianiu się koronawirusa, można by zakaz znieść, nie czekając na oficjalne zakończenie okresu pandemii.

- Więcej problemów pojawia się na prawym brzegu Wisły. Są to miejsca kompletnie nieucywilizowane, gdzie prywatne podmioty dzierżawią teren, organizują głośne koncerty. Muzyka niesie się daleko i może przeszkadzać mieszkańcom - ocenił.

W marcu 2020 roku radni podjęli decyzję o czasowym – do 30 czerwca – zakazie spożywania napojów alkoholowych na Bulwarach Wiślanych i plaży Poniatówka. 14 maja 2020 roku Rada Warszawa przedłużyła ten zakaz do czasu odwołania stanu epidemii. Obszary te były wcześniej objęte odstępstwem od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych, który obowiązuje na terenie Warszawy.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński wydał mocne oświadczenie. "To poważna sprawa"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4lq78v

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lq78v
d4lq78v