Trwa ładowanie...
d1dkm3a

Warszawa. Rafał Trzaskowski o wypadku autobusu na Bielanach

Rafał Trzaskowski o przedwczesnym ferowaniu wyroków w sprawie kierowcy autobusu, który uległ wypadkowi na Bielanach. Prezydent Warszawy zaznaczył, że wciąż nie ma jeszcze oficjalnych wyników badań krwi.
Share
Warszawa. Rafał Trzaskowski o wypadku autobusu na Bielanach
Warszawa. Rafał Trzaskowski o wypadku autobusu na BielanachŹródło: Facebook
d1dkm3a

Podczas konferencji prasowej Rafał Trzaskowskiego w Trzciance, dziennikarze pytali prezydenta Warszawy o sytuację związaną z wypadkiem autobusu komunikacji miejskiej.

Warszawa. Rafał Trzaskowski o swoim stanowisku

W trakcie konferencji Rafał Trzaskowski został zapytany o swoje stanowisko w sprawie wtorkowego wypadku autobusu miejskiego na Bielanach. Prezydent zwrócił uwagę na fakt, że wciąż nie ogłoszono jeszcze wyników analizy krwi kierowcy.

d1dkm3a

- Przede wszystkim chciałbym poczekać na ostateczne wyniki badań krwi, bo media zaczęły już ferować przeróżnego rodzaju wyroki, a nie ma jeszcze potwierdzonych ostatecznych badań, więc poczekajmy na te wyniki. Wydaje mi się, że w każdej sytuacji właśnie tak to powinno wyglądać - zaznaczył prezydent Warszawy

Kandydat KO na prezydenta Polski potwierdził też informacje o zawieszeniu współpracy z firmą Arriva. To właśnie pojazdy tej firmy uległy wypadkom na trasie S8 w czerwcu i wczoraj na Bielanach.

- Mój zastępca na moje polecenie rozmawiał z firmą, w której kierowca był zatrudniony i która wykonuje usługi dla miasta stołecznego Warszawy. Te usługi zostały zawieszone przynajmniej do wyjaśnienia tej sprawy - powiedział Trzaskowski.

Zobacz też: Wiceminister sprawiedliwości dobitnie o sprawie Durczoka: ja bym siedział

Warszawa. Wypadek autobusu miejskiego na Bielanach

We wtorek 6 lipca ok. godziny 10.30 na Bielanach doszło do wypadku, w którym autobus komunikacji miejskiej wjechał w zaparkowane przy ulicy Klaudyny samochody i uszkodził latarnię. Kierowca autobusu tłumaczył, że zasnął za kierownicą z przemęczenia. W mediach pojawiły się informacje, że był pod wpływem metamfetaminy.

d1dkm3a

Jak się okazało pojazd należy do tej samej firmy, której autobus 25 czerwca przebił się przez bariery ochronne na moście Grota-Roweckiego i zawisł nad Wisłostradą. Zginęła wówczas 70-letnia kobieta, a 20 pasażerów zostało rannych. W organizmie kierowcy wykryto wtedy amfetaminę.

Urząd miasta zdecydował się zawiesić współpracę ze spółką Arriva, w której zatrudnieni byli obaj kierowcy. Stan taki ma potrwać przynajmniej do czasu przeprowadzenia przez firmę kontroli wszystkich pracujących w niej kierowców. Stołeczna policja rozpoczęła również wzmożone kontrole kierowców u wszystkich przewoźników współpracujących z miastem

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dkm3a

Podziel się opinią

Share
d1dkm3a
d1dkm3a