Trwa ładowanie...

Warszawa. Rafał Trzaskowski znów w trasie. Kryzys pogodowy zażegnany?

Rafał Trzaskowski w poniedziałek przerwał swoją trasę po Polsce w ramach kampanii wyborczej, by powołać w Warszawie sztab kryzysowy. Była to reakcja na nękające Warszawę ulewy, wskutek których doszło do wielu podtopień i awarii.

Warszawa. Rafał Trzaskowski znów w trasie. Kryzys pogodowy zażegnany?Źródło: PAP
d3ynckd
d3ynckd

Warszawa. Rafał Trzaskowski reaguje na nawałnice

W poniedziałek Rafał Trzaskowski zdecydował się przerwać trasę w ramach kampanii wyborczej i wrócić do Warszawy, by zapanować nad kryzysem wywołanym gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. W tym celu miał zostać powołany sztab kryzysowy.

Jak dowiedzieliśmy się od rzeczniczki prasowej warszawskiego ratusza Karoliny Gałeckiej, prezydent w poniedziałek wziął udział w nadzwyczajnym spotkaniu sztabu, w którego skład weszli zarówno członkowie biura bezpieczeństwa, jak i wiceprezydenci miasta. Po nim Trzaskowski udał się do miejsc, gdzie doszło do podtopień.

- Pan prezydent osobiście udał się do miejsc, w których doszło do podtopień. Był między innymi w Dolinie Służewieckiej i w Powiatowej Inspekcji Sanitarnej, która również ucierpiała wskutek nawałnic - powiedziała nam Gałecka.

Zobacz też: Adam Bielan zaskakuje. "Fort Trump" było określeniem PR-owym

Warszawa. Rafał Trzaskowski wznowił trasę, kryzys zażegnany?

Prezydent Warszawy bardzo szybko wrócił do kampanii wyborczej. Co zatem ze sztabem, czy kryzys udało się zażegnać?

d3ynckd

- Spotkania sztabu kryzysowego, takie jak to, które miało miejsce w poniedziałek, organizowane są w trakcie wydarzeń zagrażających miastu. W tej chwili sytuacja jest opanowana, choć cały czas monitorujemy pogodę i pozostajemy w kontakcie z IMGW, by w razie potrzeby natychmiast reagować - wyjaśniła rzeczniczka ratusza.

O sytuację w Warszawie zapytaliśmy także biuro prasowe Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

- W tej chwili już prawie wszystkie działania związane z ostatnimi nawałnicami zostały zakończone, możemy więc powiedzieć, że kryzys został zażegnany - poinformował Michał Wichrowski z biura prasowego KGPSP w Warszawie - prowadzimy oczywiście działania bieżące, ale są one związane z obecnie wiejącym silnym wiatrem. Chodzi o kilka powalonych drzew - dodał.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ynckd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ynckd