Trwa ładowanie...
d3medfe

Warszawa. Ratusz w sprawie bezpieczeństwa warszawskiej komunikacji po wypadku autobusu na S8

Podczas konferencji prasowej w stołecznym ratuszu wiceprezydent Robert Soszyński mówił o bezpieczeństwie komunikacji miejskiej w Warszawie. Odniósł się również do informacji o wykryciu amfetaminy w organizmie kierowcy autobusu, który uległ wczoraj wypadkowi na S8.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Ratusz w sprawie bezpieczeństwa warszawskiej komunikacji po wypadku autobusu na S8
Warszawa. Ratusz w sprawie bezpieczeństwa warszawskiej komunikacji po wypadku autobusu na S8 (PAP)
d3medfe

Warszawa. Po wypadku autobusu na S8 ratusz chce zmiany przepisów

Wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński zapowiedział podczas konferencji prasowej, że władze miasta zwrócą się do premiera z prośbą o rozważenie wprowadzenia zmian w przepisach. W ten sposób odniósł się do pytań o to, czy stan kierowców komunikacji miejskiej jest kontrolowany przez jednostki przynależne do miasta.

- Zgodnie z przepisami nasze służby nie mają prawa kontrolować w tym zakresie kierowców. W związku z tym występujemy z pismem do pana premiera z sugestią zmiany przepisów w randze ustawowej, które by umożliwiły przewoźnikom takie kontrole. Pismo zostanie najpewniej jeszcze dziś skierowane do pana premiera - zapowiedział Soszyński

d3medfe

Soszyński podkreślił, że miasto nie może potwierdzić takich informacji o obecności narkotyków w organizmie kierowcy i może to zrobić jedynie zajmująca się sprawą prokuratura.

Zobacz też: Adam Bielan zaskakuje. "Fort Trump" było określeniem PR-owym

Warszawa. Wysoki poziom bezpieczeństwa komunikacji miejskiej

Jednocześnie urzędnicy zapewnili, że zarówno pracownicy ZTM, jak i pracownicy MZA są codziennie poddawani kontroli trzeźwości. W ubiegłym roku wykonano aż 67 tysięcy takich kontroli.

d3medfe

Urzędnicy zaznaczyli również, że autobusy kursujące w Warszawie muszą spełniać wysokie standardy bezpieczeństwa, a wymogi w tym zakresie są nieustannie podnoszone. W modelach autobusów, takich jak ten, który wczoraj zawisł po wypadku nad Wisłostradą, jest zamontowany stały monitoring wnętrza. Na wyposażeniu jest również alkomat, uniemożliwiający uruchomienie silnika przed wyjazdem z zajezdni, po dłuższym postoju czy po zmianie prowadzącego, jeżeli kierowca nie wykona testu.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3medfe

Podziel się opinią

Share
d3medfe
d3medfe